Biyografi

Murat Göğebakan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Göğebakan kimdir?, Murat Göğebakan kaç yaşında?, Murat Göğebakan evi nerede?, Murat Göğebakan nerelidir? Murat Göğebakan ev adresi?, Murat Göğebakan kaç yaşında?, Murat Göğebakan nerede oturuyor?, Murat Göğebakan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Göğebakan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Ekim.196831.Temmuz.2014 senesinde doğan Murat Göğebakan şu an için 46 yaşında ve Terazi burcundandır. Murat Göğebakan doğum yeri ise Adanaİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Murat Göğebakan Kimdir? – Murat Göğebakan Evi Nerede? – Murat Göğebakan Nerede Oturuyor?

Murat Göğebakan Kimdir?, evi nerede?

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babasının adı Hasan, annesinin adı Hatice’dir. Baba tarafı Malatya, Darendeli, Anne tarafı ise Gaziantep’lidir. Anne ve babası Almanya da çalıştığı için ilkokul başlayana kadar devamlı Adana-Almanya içerisinde yaşamak zorunda kaldı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. 1986 senesinde Hacettepe ÜniversitesiAnkara Devlet Konservatuvarına girdi. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra da Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bu senelerda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı.

1995 yılına kadar Adana’da yaşayan Murat Göğebakan, 1995 senesinde, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul’a geldi. 1996 senesinde “Ben Sana Aşık Oldum” isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı. Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreninde “Yılın şarkısı” “En kaliteli söz” “En kaliteli beste” “En kaliteli Rock” ve “En kaliteli Çıkış Yapan” kategorilerinde aday gösterildi. “En kaliteli çıkış yapan erkek sanatçı” ödülünü aldı.

Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Bu şirketten “Sen Rahatına Bak” “Tek Suçum Seni Sevmekmiş” ve “Merhaba” ismli albümlerini çıkardı. 2000 senesinde Sema Bekmez ile evlenen Göğebakan, 2002 senesinde çıkardığı “Ayyüzlüm” isimli albümüyle MÜYAP’ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı “Yaralı” ve”Sana Olan Aşkım Şahit” isimli albümleriyle başarısını sürdüren sanatçı, bu zaman zarfında “Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan” isimli bir de kitap çıkardı.

Murat Göğebakan 2 Mayıs 2009 tarihinde grip diye gittiği hastanede, kan kanseri olduğunu öğrendi ve Lösemi teşhisi konuldu. Zaman içinde hastalığını yenmiş ve müzik hayatına devam etmiştir.

Murat Göğebakan, Erkin Koray, Cem Karaca, Edip Akbayram, Barış Manço, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi isimlerden etkilendiğini belirtmiştir.

Murat Göğebakan, genç yaşlarında evlendi. 1994 senesinde boşandı. Bu ilk evliğinden Bülent isminde bir çocuğu mevcuttur.

2001 senesinde Sema Bekmez ile evlendi. 2011 senesinde boşandılar.

Murat Göğebakan uzun süre gördüğü kanser nasıl tedavi edileceğine rağmen 31 Temmuz 2014 tarihinde 46 yaşında yaşamını kaybetti.

Albümleri :
2012 – Aşkın Gözyaşları
2010 – Aşıklar Yolu
2007 – Sevgiliye
2005 – Sana Olan Aşkım Şahit
2004 – Yaralı
2002 – Ayyüzlüm
2000 – Merhaba
1999 – Tek Suçum Seni Sevmekmiş
1998 – Sen Rahatına Bak
1996 – Ben Sana Aşık Oldum

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün