Biyografi

Namık Kemal İntibah Konusu Ne? Roman Özeti! Namık Kemal Kimdir

Namık Kemal İntibah Konusu Ne? Roman Özeti! Namık Kemal Kimdir, arayışı içine giren okurlarımız için Namık Kemal İntibah Konusu Ne? Roman Özeti! Namık Kemal Kimdir ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Namık Kemal İntibah Konusu Ne? Roman Özeti! Namık Kemal Kimdir sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Namık Kemal İntibah Konusu Ne? Roman Özeti! Namık Kemal Kimdir

Türk edebiyatının mühim isimlerinden Namık Kemal İntibah romanı bi hayli merak konusu oldu. Namık Kemal İntibah roman özetinin konusu nedir?

Namık Kemal’in İntibah bir diğer adıyla Sergüzeşt-i Ali Bey romanı konusu tam bir Aşkı Memnu hikayesi diyebiliriz. 

Kanal D’de çekilmesi hedeflenen İntibah romanı konusu bakımıyla dizi olarak çekildiğinde epey ses getireceğe benziyor. Namıl Kemal İntibah romanını, Halit Ziya Uşaklıgil’in Aşkı Memnu dizisini uyarlamasını çeken yönetmeni Hilal Saral yönetecekken ve Aşkı Memnu konusunu yazan Melek Gençoğlu kaleme alacak. 

Peki Namık Kemal’in yazarı olduğu İntbah romanı konusu nedir?

Fox Tv Şef Akademi Jürileri Kim? Sunucusu Kim? Nasıl Başvurulur? Ne Zaman Başlıyor? Başvuru Formu

Fox Tv Şef Akademi Jürileri Kim? Sunucusu Kim? Nasıl Başvurulur? Ne Zaman Başlıyor? Başvuru Formu

1876’da yayımlanan romanda iyi yetişmiş Ali Bey’in, uygunsuz bir kadın olan Mahpeyker’e aşık olması anlatılır. Bu aşk Ali Bey’e maddi ve manevi olarak çok büyük zararlar verecektir. Ali Bey bu aşk sonrası adeta bir yıkıma uğrayacaktır. 

Bu bağlamda çekilecek olan dizi aslında bir bakıma Aşkı Memnu dizisini epey bir andıracağa benziyor.

NAMIK KEMAL KİMDİR?

21 Aralık 1840 Tekirdağ doğumludur. Aralık 1888’de Sakız Adası’nda ölmüştür.

Türk milliyetçiliği görüşünün ilham kaynağıdır. Namıl Kemal, Genç Osmanlı hareketi elemanı, Tanzimat Devri aydınlarından bir yazar, gazeteci, devlet adamı ve şairdi. Adı yurtseverlik, hürriyet ve millet kavramlarını Türklükle yaşamına sokmasıyla anılmaktadır.

Kavgacı, heyecanlı bir kişil olması sebebiyle ön planda yer almış ve tanınmıştır. Vatan Şairi ve Hürriyet Şairi olarak anılır.

İntibah adlı romanı Türk edebiyatının ilk edebi romanı ve batılı anlamda sahnelenen ilk tiyatro eseri Vatan yahut Silistre eserleriyle ünlüdür. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün