Biyografi

Neslihan Atagül Kimdir? Evi Nerede?

Neslihan Atagül Kimdir? – Neslihan Atagül Evi Nerede? – Neslihan Atagül Nereli?

Neslihan Atagül kimdir?, Neslihan Atagül kaç yaşında?, Neslihan Atagül evi nerede?, Neslihan Atagül nerelidir? Neslihan Atagül ev adresi?, Neslihan Atagül kaç yaşında?, Neslihan Atagül nerede oturuyor?, Neslihan Atagül nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Neslihan Atagül hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ağustos.1992 senesinde doğan Neslihan Atagül şu an için 29 yaşında ve Aslan burcundandır. Neslihan Atagül doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Neslihan Atagül Kimdir?, evi nerede?

Neslihan Atagül, 20 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Beyaz Rus, babası Çerkes kökenlidir. Henüz 8 yaşındayken oyuncu olmayı başına koymuş. 13 yaşına geldiğinde Neşe Erberk‘in sahibi olduğu Erberk Ajans’ın numarasını bulup adresini almış ve annesiyle gidip kaydını yaptırmış. Bir ay sonra da bir reklam filminde oynamış.

Yeditepe Üniversitesi‘nde tiyatro bölümünde okumaktadır.

2006 senesinde Yaprak Dökümü dizisinde rol aldığı Deniz kişiliği ile oyunculuk dünyasına adım attı.

2006 senesinde ilk uzun metrajlı filmi ‘İlk Aşk’ da Vahide Gördüm, Çetin Tekindor ile birlikte oynadı. Bu filmdeki rolü ile Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülünü aldı.

18 Kasım 2011 tarihinde atv’de yayına başlayan, Mahsun Kırmızıgül‘ün senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk dizi çalışması olan “Hayat Devam Ediyor” adı dizide Neslihan Atagül; Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi ustalarla oynamıştır.

2012 senesinde Yeşim Ustaoğlu‘nun yazıp, yönettiği, başrollerinde Neslihan Atagül, Özcan Deniz, Nihal Yalçın ve Barış Hacıhan‘ın bulunduğu ve otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan “Araf” filminde, genç oyuncu Neslihan Atagül sergilediği güçle göz doldurdu.

Neslihan Atagül, 2013 senesinde Peyami Safa’nın aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı, başrolerini Kadir Doğulu, Yunus Emre Yıldırımer ile paylaştığı “Fatih-Harbiye” adlı televizyon dizisinde oynadı.

2015 senesinde konusunu Levent Kazak‘ın yazdığı, yönetmenliğini Abdullah Oğuz‘un yaptığı “Senden Bana Kalan” adlı sinema filminde Ekin Koç ile başrolü paylaşırken, Zeynep Kankonde, Wilma Elles gibi oyuncular da eşlik etmiştir.

Ekim 2015 ayında Star TV’de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral‘ın yaptığı başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül‘ün oynadığı “Kara Sevda” adlı dizide Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk, Kaan Urgancıoğlu, Burak Sergen, Kürşat Alnıaçık da oynamıştır.

8 Temmuz 2016 tarihinde Kadir Doğulu ile evlendi.

Ödülleri:
2013 – 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Araf)
2012 – 25. Tokyo Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Araf)
2012 – Altın Koza Film Festivali Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü (Araf)
2012 – Moskova 6. 2morrow Film Festivali Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu Ödülü (Araf)
2007 – Altın Koza Film Festivali Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü (İlk Aşk)

Filmleri ve Dizileri:
2015 – Kara Sevda (Nihan) (TV Dizisi)
2015 – Senden Bana Kalan (Elif) (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Fatih-Harbiye (Neriman)
2011-2012 – Hayat Devam Ediyor (Şirin Bakırcı)
2012 – Araf (Zehra)
2011 – Kalbim Seni Seçti (Melis)
2011 – Canım Babam (Pınar)
2006 – İlk Aşk (Genç Bahar)
2006-2010 – Yaprak Dökümü (Deniz)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu