Niyazi Erdoğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Niyazi Erdoğan kimdir?, Niyazi Erdoğan kaç yaşında?, Niyazi Erdoğan evi nerede?, Niyazi Erdoğan nerelidir? Niyazi Erdoğan ev adresi?, Niyazi Erdoğan kaç yaşında?, Niyazi Erdoğan nerede oturuyor?, Niyazi Erdoğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Niyazi Erdoğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ocak.1978 senesinde doğan Niyazi Erdoğan şu an için 43 yaşında ve Kova burcundandır. Niyazi Erdoğan doğum yeri ise Tarsus, Mersin olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tasarımcı olarak devam ettirmektedir.

Niyazi Erdoğan Kimdir? – Niyazi Erdoğan Evi Nerede? – Niyazi Erdoğan Nerede Oturuyor?

Niyazi Erdoğan Kimdir?, evi nerede?

Moda tasarımcısı

Niyazi Erdoğan, 20 Ocak 1978 tarihinde Mersin, Tarsus’da doğmuştur. 1999 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakultesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Hemen sonrasında aynı üniversitede Mimarlık Tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda da Gökhan Avcıoğlu Mimarlık Hizmetleri, D&S mimarlık hizmetleri ve kreatif mimarlıkta işinde uzman olarak çalışmaya başladı.

Parsos School of Design Paris’te yaz okuluna katıldıktan sonra 2003 senesinde İTKİB’in açtığı OYUN konulu Genç Moda Tasarımcıları müsabakasında finale kaldı. Daha sonra işinde uzman hayatına bir tasarım ofisinde bir çok iç piyasa markası ve ihracat şifrketi için koleksiyon hazırlayarak devam etti.

Niyazi Erdoğan, NESIGN Design Factory’i kurdu ve halen tekstil sektöründe bir çok şirkete tasarım hizmeti vermektedir. kendi imza markasını çıkaran Niyazi Erdoğan, 2011 İlkbahar-Yaz ve 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonlarını İstanbul Moda Haftası’nda yaptığı defilelerle moda severlerin beğenisine sundu.

Moda tasarımı dışında tasarımım bir çok dalında hizmet göstermeyi seven Niyazi bir çok yarışma ve atölye çalışmasına katıldı. CWE Avrupa Mimarlık Öğrencileri Buluşması (Finlandiya), Türk Philips Aydınlatma Organizasyonu (New York) katıldığı atölye çalışmalarından bazıları. CWE Mathildedal Yenileme Projesi (Finlandiya-Birincilik Ödülü), Türk Philips Aydınlatma Armatür tasarımı yarışması (İstanbul- Birincilik Ödülü), Ghidini 3.Bin Yıl İçin Kapı Kulpu Tasarımı Yarışması (İtalya- Uluslar arası katalogda yer aldı), 3. Bin Yılda Kent Poster Tasarımı Yarışması (Venedik-İtalya-Venedik Bianelin’de Sergilendi) katıldığı yarışmalardan bazıları.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker