Biyografi

Nuh Gönültaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Nuh Gönültaş kimdir?, Nuh Gönültaş kaç yaşında?, Nuh Gönültaş evi nerede?, Nuh Gönültaş nerelidir? Nuh Gönültaş ev adresi?, Nuh Gönültaş kaç yaşında?, Nuh Gönültaş nerede oturuyor?, Nuh Gönültaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Nuh Gönültaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1966 senesinde doğan Nuh Gönültaş şu an için 55 yaşında ve burcundandır. Nuh Gönültaş doğum yeri ise Nuh Gönültaş olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Nuh Gönültaş Kimdir? – Nuh Gönültaş Evi Nerede? – Nuh Gönültaş Nerede Oturuyor?

Nuh Gönültaş Kimdir?, evi nerede?

Bugün Gazetesi yazarlarındandır.

Nuh Gönültaş, 1966 senesinde Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da yaptı. 1988 senesinde İzmir, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

1987 senesinde Tercüman gazetesinin İzmir Bürosu’nda stajyer olarak çalışmaya başladı.1988 senesinde ise Zaman Gazetesi‘nde muhabir olarak işe girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde Zaman Gazetesi’nin Parlamento muhabiri olarak 5 sene çalıştı. Aynı zamanda gazetesinde köşe yazarlığı da yaptı.

1997 senesinde lisan eğitimi için ABD’ye gitti. 1998 senesinde döndükten sonrada yazılarına Zaman Gazetesi’nde devam etti. 2002 senesinin son aylarında Tercüman gazetesine geçti. Tercüman Gazetesi’nin 2005 senesinde adı değişerek Bugün adıyla devam etmesiyle Bugün Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyon kapsamı içinde hazırlanan gözaltı listesinde adı geçen Nuh Gönültaş’ın gece yurt dışına çıktığı tespit edildi.

16 Aralık 2014 tarihinde Nuh Gönültaş, yurt dışına kaçtığı yönündeki iddialarına köşe yazısında cevap verdi. Yurt dışında bir program için bulunduğunu ve bitiminde yurda döneceğini;

“Hiçbir yere kaçmadım. Soruşturma başlamadan belirlediğim programımı tamamlayıp savcıların sorularını yanıtlamak için döneceğim.”

diyerek dile getirdi.

Nuh Gönültaş, evlidir. 3 çocuğu mevcuttur.

Ödülleri :
2007 – Türkiye Yazarlar Birliği – Yılın Köşe Yazarı Ödülü

Kitapları :
– Gurbet Lahikası
– Mason/Dul Kadının Çocuğu
– Bush ve Evanjelizm’in Mesih Planı
– Derin Vatan / Yenilgi Yenilgi Büyümen Zaferler Ülkesi…
– Dijital Röntgenci / Sam Amca’nın Soğuk Nefesi (Eşref Günaydın ile birlikte kaleme almıştır.)
– Derin Devlet (Erol Mütercimler, Ömer Lütfi Mete, Erol Bilbilik, John Pilger, Emin Gürses, Deniz Ülke Arıboğan, İbrahim Karagül, Mahir Kaynak, Cem Küçük ile birlikte kitabın yazar kadrosunda yer almıştır.)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün