Bilgi

Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?, arayışı içine giren okurlarımız için Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı? Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

Haziran ayı kademeli normal hayata dönme planlarının açıklanması ardından bir çok kişi gündemde şehirlerarası yasağı kalktı mı, pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı gibi suallerin cevabını araştırmaya başladı. 1 Haziran ardından uygulanacak olan önlemler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla 31 Mayıs günü açıklanmıştı. Şimdi milyonlarca vatandaş Haziran ayında da seyahat yasağı olup olmadığını inceliyor. Peki Haziran’da şehirler arası seyahat yasağı var mı? Pazar günü şehirler arası seyahat yasak mı?

Haziran ayı kademeli normal hayata dönme sürecinde şehirler arası seyahat yasağı var mı 2021 sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş aracılığıyla merak ediliyor. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte memleketlerine ve tatile gitmek isteyen vatandaşlar pazar günü sokağa çıkma yasağı sırasında şehirlerarası yasak olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla Haziran ayı normal hayata dönme önlemleri konulu genelge 81 il Valiliğine gönderildi. Peki Haziran’da seyahat yasağı kalktı mı? Sokağa çıkma yasağında seyahat edilir mi?

pazar-gunu-sehirler-arasi-seyahat-yasak-mi-haziranda-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-kalkti-mi-3

7 Haziran'da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu?

7 Haziran’da hangi sınıflar açılıyor? Yüz yüze eğitimde okula gitmek zorunlu mu?

HAZİRAN AYINDA ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAK MI?

Kademeli normal hayata dönme sürecinin ikinci etabı 1 Haziran 2021 tarihinden bu yana başladı. Bu zamanda yalnızca hafta sonu Pazar günleri ve hafta içi saat 22.00’den bu yana sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı aracılığıyla yayına giren genelgeye göre ise şehirlerarası seyahate ilişkin herhangi bir kısıtlama olmayacak.

pazar-gunu-sehirler-arasi-seyahat-yasak-mi-haziranda-sehirler-arasi-seyahat-yasagi-kalkti-mi-2

PAZAR GÜNÜ ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAK MI?

Vatandaşlar özellikle Pazar günleri yani hafta sonu sokağa çıkma yasağı olan günlerde şehirlerarası Seyahat’in yasak olup olmadığını da öğrenmek istiyor. Hafta sonu pazar günleri için herhangi bir seyahat engellemesi yer almıyor. Sokağa çıkma yasağı sırasında otobüs uçak tren gibi toplu taşıma araçlarından bilet alan vatandaşlar şehirler arası seyahat edebilecek. Aynı zamanda otel rezervasyonu olan vatandaşların da izin belgesi yer alıyor yani hafta sonu da olsa özel araçları ile şehirler arası seyahat edebiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün