Ömer Faruk Korkmaz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ömer Faruk Korkmaz kimdir?, Ömer Faruk Korkmaz kaç yaşında?, Ömer Faruk Korkmaz evi nerede?, Ömer Faruk Korkmaz nerelidir? Ömer Faruk Korkmaz ev adresi?, Ömer Faruk Korkmaz kaç yaşında?, Ömer Faruk Korkmaz nerede oturuyor?, Ömer Faruk Korkmaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ömer Faruk Korkmaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. senesinde doğan Ömer Faruk Korkmaz şu an için yaşında ve burcundandır. Ömer Faruk Korkmaz doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Ömer Faruk Korkmaz Kimdir? – Ömer Faruk Korkmaz Evi Nerede? – Ömer Faruk Korkmaz Nerede Oturuyor?

Ömer Faruk Korkmaz Kimdir?, evi nerede?

Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak vazifelendirildi.

Ömer Faruk Korkmaz, İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Pakistan’ın başkenti, İslamabad’da Uluslararası İslam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Arapça ve İngilizce olarak lisans ve dinler tarihi alanında İngilizce olarak yüksek lisans eğitimini bitirdi. Ankara Üniversitesi İlahiyat’ta Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı’nda “Günümüzde Zerdüştlük” başlıklı teziyle doktora derecesi aldı.

Bir süre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

İslam Dünyasında kurulan ilk STK’lardan biri olan Uluslararası Müslüman Öğrenci Teşkilatları Federasyonu (IIFSO)’nun genel sekreterliğini yaptı.

D-8’in kuruluşunda etkin rol oynadı. Daha sonra eğitim alanında faaliyetlere yoğunlaştı. Yurtiçinde ve yurtdışında İslam Dünyası ve eğitim ile alakalı konularda bir çok seminere ve konferansa katıldı; çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayınlandı.

Hâlihazırda Devamlı Eğitim ve Dayanışma Derneği (SEDAV)’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, Yabancı Öğrenciler Vakfı (SIRF)’nın kurucusu ve yönetim kurulu başkan yardımcısı, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi ve KÜTTAB Derneği yönetim kurulu başkanıdır.

Cumartesi akşamları güncel gelişmelerin tartışıldığı TRT ARAPÇA’daki “Min İstanbul” adlı programın katılımcılarındandır.

Ömer Faruk Korkmaz, Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak vazifelendirildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker