Orhan Ertanhan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Orhan Ertanhan kimdir?, Orhan Ertanhan kaç yaşında?, Orhan Ertanhan evi nerede?, Orhan Ertanhan nerelidir? Orhan Ertanhan ev adresi?, Orhan Ertanhan kaç yaşında?, Orhan Ertanhan nerede oturuyor?, Orhan Ertanhan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Orhan Ertanhan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1952 senesinde doğan Orhan Ertanhan şu an için 69 yaşında ve burcundandır. Orhan Ertanhan doğum yeri ise Ayancık, Sinop olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Orhan Ertanhan Kimdir? – Orhan Ertanhan Evi Nerede? – Orhan Ertanhan Nerede Oturuyor?

Orhan Ertanhan Kimdir?, evi nerede?

TRT spikeri

Orhan Ertanhan, Sinop, Ayancık ‘ta 1952 senesinde doğmuştur. Liseyi İstanbul’da Vefa Lisesinde, yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesinde bitirdiktan sonra 1976 senesinde açılan sınavla TRTAnkara Radyosu spikeri oldu.

Orhan Ertanhan, 1980 senesinde TRT Haber Merkezi’ne geçerek, televizyon haberlerini sunmaya başladı. 1988’de TRT Spor Haberleri Müdür Yardımcılığı, 1991’de TRT Haber Dairesi Başkan Yardımcılığı görevlerine atandı.

Orhan Ertanhan, 1993 senesinde istifa ederek, HBB Televizyonu’na Haber Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı oldu. Daha sonra kuruluşuyla birlikte Kanal D Televizyonu’na geçti. 1,5 yıl Kanal D’nin ilk kurucuları içerisinde ilk haber spikeri olarak yer aldı. 1997 senesinde İstanbul Bölge Müdürü olarak TRT‘ye döndü. Yaklaşık 8 yıl kadar İstanbul Bölge Müdürlüğü yaptı. Bunun yanında 1,5 yıl İstanbul Televizyon Müdürlüğü yaptı. 2008 senesinde TRT’den emekli oldu.

Orhan Ertanhan, Gazeteciler Cemiyeti, Türk Basın Birliği ile çeşitli gazete, dergi ve kuruluşlarca bir çok kere ‘Yılın Gazetecisi’ ve ‘Yılın en başarılı haber spikeri’ seçildi.

Futbol Federasyonu Genel Sekreter vekili olarak görev yaptı.

Bir dönem Kuşdili Eğitim Merkezi’nde Spikerlik – Sunuculuk – Diksiyon gibi konularda dersler vermiştir. Beyzbol Milli Takım Federesyonunda başkan vekili olarak hizmet verdi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Sekreterliği görevini başarıyla yerine getirdi.

Orhan Ertanhan’ın ilk eşi Fügen Ertanhan doğum esnasında yaşamını kaybetmişti. 1981 senesinde ikinci eşi tiyatrocu Derya Baykal ile evlendi. 10 Ekim 1986 tarihinde boşandı. Üçüncü evliliğini ise Nilgün Polat ile yapmıştı.

25 Temmuz 1992 tarihinde 4’üncü evliliğini Vakıfbank bayan voleybol takımının oyuncusu Romen Monika Susman ile yaptı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün