Osman Soykut Kimdir? Evi Nerede?

Osman Soykut Kimdir? – Osman Soykut Evi Nerede? – Osman Soykut Nereli?

Osman Soykut kimdir?, Osman Soykut kaç yaşında?, Osman Soykut evi nerede?, Osman Soykut nerelidir? Osman Soykut ev adresi?, Osman Soykut kaç yaşında?, Osman Soykut nerede oturuyor?, Osman Soykut nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Osman Soykut hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1957 senesinde doğan Osman Soykut şu an için 64 yaşında ve Oğlak burcundandır. Osman Soykut doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Osman Soykut Kimdir?, evi nerede?

Osman Soykut, 1 Ocak 1957 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bankacı olan babasının görevi sebebiyle Almanya‘da bulundukları için ilkokulu Frankfurt International School’da okudu. Daha sonra Soykut ailesinin Ankara’ya dönüşü ile ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji‘nde bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 1980 senesinde mezun oldu.

Mezun olduktan sonra Ankara’da mimarlık sektöründe işe başladı ve sonrasında İstanbul‘da işini devam ettirdi. 1985 senesinde Amerika’ya giderek Mimarlık, set tasarımı, ve eğlence parkı tasarımı konularında faaliyet gösterdi. Daha sonra 3 boyutlu animasyon konusuna eğilerek bilgisayar oyunları yapan Microprose, Novalogic, Walt Disney İnteractive gibi şirketlerde görev aldı.

1996 senesinden beri de hobi olarak oyunculuğa başladı. Daha sonra da oyunculuğunu geliştirip kariyer yapmak için yönetmen ve tiyatro hocası Milton Katselas’ın yönettiği Beverly Hills Playhouse’a girdi ve burada beş yıl süreyle atölye eğitimi dersleri aldı. Ardından Al Pacino, Steve Martin, John Malkovich, Julian McMahon gibi ünlülerle çalıştı ve Alias, Charmed, The Bold And The Beautiful gibi dizilerle Art School Confıdential, The Hot Chick, Salomaybe gibi sinema filmlerinde rol aldı.

2007 senesinde Türkiye’de “İki Yabancı” adlı dizide Keremcem, Hatice Şendil, Kenan Bal, Selma Güneri, Turgut Tunçalp ile beraber rol aldı.

2007-2008 senelerı içerisinde müziklerini Gökhan Kırdar’ın yaptığı, yapımcılığını Osman Sınav‘ın yaptığı “Pars: Narkoterör” adlı dizisinde “Haydar” rolünde oynarken İbrahim Çelikkol, Seda Bakan, Oğuz Galeli, Nida Şafak, Leyla Bilginel ile birlikte rol aldı.

2013 senesinde “Tatar Ramazan” dizisinde ”Kirmastılı” kişiliğini canlandırdı. Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci, Nur Sürer, Volga Sorgu, Ahmet Mekin ile beraber oynadı.

10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan DüzyatanErtuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun kişiliğini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Diriliş: Ertuğrul (İbn-i Arabi ) (TV Dizisi)
2013 – Tatar Ramazan (Kirmastılı) (TV Dizisi)
2012 – Merhaba Hayat (Nihat) (TV Dizisi)
2012 – The League Of Steam (The Chairman)
2011 – Salomé (Kral Herod) (Sinema Filmi)
2009 – 2014 – Kurtlar Vadisi Pusu (Aron Feller) (TV Dizisi)
2008 – Salomaybe? (Sinema Filmi)
2008 – Adanalı (Zeus) (TV Dizisi)
2007 – İki Yabancı (Mustafa Hasırcı) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Pars Narkoterör (Haydar Bey) (TV Dizisi)
2007 – Dağlar Delisi (Carl) (TV Dizisi)
2007 – Game Of Life (Mr. Rafiki)
2006 – Petrified (Dr. Horatio Van Gelder)
2006 – Jerome’un Planı (Baba Platz) (Sinema Filmi)
2006 – It’s a Mismatch (Bay Brenner) (Sinema Filmi)
2005 – The Net 2.0 (Sinema Filmi)
2005 – Shopgirl (Ballroom Guest)
2005 – Alias
2003 – 2007 – Cesur ve Güzel (Vijay ) (TV Dizisi)
2003 – One Of Them – Santiago
2002 – Ateşli Piliç (King) (Sinema Filmi)
2002 – Charmed – (Dark Priest)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker