Sözcü Gazetesinin Redd Grubu İçin Kullandığı İfadelere Müzisyenlerden Tepki!

Sözcü Gazetesinin Redd Grubu İçin Kullandığı İfadelere Müzisyenlerden Tepki!, arayışı içine giren okurlarımız için Sözcü Gazetesinin Redd Grubu İçin Kullandığı İfadelere Müzisyenlerden Tepki! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Sözcü Gazetesinin Redd Grubu İçin Kullandığı İfadelere Müzisyenlerden Tepki! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Sözcü Gazetesinin Redd Grubu İçin Kullandığı İfadelere Müzisyenlerden Tepki!

Koronavirüs önlemlerinin ikiyüzlüce ve anlamsız bir biçimde uygulanması en fazla müzisyenleri ve esnafı etkilemişti. Pek çok müzisyen işsiz kaldması üzerine intihar etmişti. 

Kovid 19 pandemisinde geçtiğimiz hafta normal hayata dönme önlemleri açıklanmış fakat yine müzsiyenlere dair kısıtlamalar sürmüştü. Yasakların anlamsız biçimde sürmesi tepkileri toplarken, Redd grubu yaşanan bu haksızlıklara dair açık alanda bir konser verdi.

Vatandaşlara sahilde açık havada tek başlarına yürürlerken dahi maske burdnun altında diye ceza kesen, metro çıkışında göze kestirdiklerine kesilen maske cezaları, dağdaki çobana dahi maske cezası kesilirken, AKP’nin kapalı mekanlarda ki kalabalık kongreleri, kongre otbüslerindeki maskesiz eğlencelere ve vekillerin mekan kapatmasına cezalar kesilmezken bazı medya gruplarının Redd grubunun açık alan önlemlerin alındığı konserine yaptıkları haberler tepki çekti.

İnternet kesintisi Amazon Reddit Twitch çöktü mü neden girilmiyor? Dünya geneli internet problemi

İnternet kesintisi Amazon Reddit Twitch çöktü mü neden girilmiyor? Dünya geneli internet problemi

Özellikle hükümete yakın medyaların bunun yanında Sözcü gazetesinin yaptığı habere ünlü müzisyen Hayko Cepkin tepki gösterdi. Sözcü gazetesi yaptığı haberde Redd grubu için “Beşiktaş Maçka Parkı’nda bir müzik grubu açık hava konseri verdi. Onlarca birinin katıldığı konserde sosyal mesafeye kuralına uyulmadığı görüldü” ifadelerini kullandı. 

Red grubu Sözcü’nün bu haberine “a) bir müzik grubu değil, redd’iz, öğrenin zavallılar! b) siz kimsiniz bir medya grubu A Haber’in bilgisiyle hareket eden, basın mısınız? c) sosyal mesafeyi sizden öğrenecek değiliz. neyi, neden yaptığımızı sizden daha iyi bilecek kapasitdeyiz!” diyerek tepki gösterdi.

Hayko Cepkin’de “Müzik piyasasına senelerını vermiş bir gruba  ‘bir müzik grubu’ sıfatı ile yaklaşmak ayrı, 1buçuk yıla yakın esamesi okunmayan ve can çekişen çözüm arayan bir sektörün böylesi naif bir tavrına yaklaşımlarını apayrı kınıyorum. Yakışmadı.” dihyerek tepki gösterdi.

Reddd grubu eylem amaçlı gerçekleştirdikleri konser için şu ifadeleri kullandı;

“Bugün 19.00’da Maçka Parkı’nda tüm müzik sektörü için bir eylem konseri gerçekleştirdik. Müziğin susturulduğu bir ortamda, yüzün üzerinde insana Redd şarkıları çaldık. Sosyal mesafe kuralını hiçe saydığımıza ilişkin haberler çıktı. polis o sırada oradaydı, çaldık ve bitti. Herkes parklara, plajlara çıksın, çalsın. Bu aymazlığa, bu ahmaklığa hep birlikte karşı çıkalım.

Yeri gelmişken, Başta Sözcü gazetesi olmak üzere mesajımızı yineleyelim… Alayınıza Redd!”

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker