Kamu ve Özel İş İlanları

TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

TBMM Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TBMM Personel Alımı

Meclis Başkanlığı İdari Teşkilatta çalıştırılmak üzere TBMM personel alımı yapılmakta olup, başvuru işlemlerinin internetten gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Her yıl farklı bölümlerde görev yaptırılmak üzere TBMM eleman alımı ilanları açılmaktadır. Bu nedenle mecliste memur, işçi ve anlaşmali personel olarak çalışmak istiyorsanız, kurumun iş ilanlarını başvuru kanallarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

TBMM Personel Alımı

TBMM Personel Alımı

TBMM Çalışma Şartları

Personelin görev aldığı başkanlığa göre TBMM çalışma şartlarında değişiklik görülebilir. Yeni memur alımlarında ve personel atamalarında yapılan duyuları dikkatlice inceleyerek, pozisyonun getirdiği yükümlülükleri inceleyebilirsiniz.

TBMM işçi alımı maaşları en az asgari ücret düzeyinde belirlenirken, memur alımlarında başvuru yapılan kadronun aylık ücreti kıdeme göre değişmektedir. Ayrıca kurumun çalışma saatleri, Genel Kurulun olmadığı günler için 09:30-18:30 olarak söylenmektedir.

Genel Kurul toplantısı olduğu günlerde ise kurulun bitimine kadar personelin çalışma süresi sürdürmektedir. Arşivde çalışan personeller, yalnızca TBMM mesai saatleri içinde görev yapmaktadır.

TBMM İş İlanları

TBMM iş ilanları, kurumun resmi web sitesi olan https://www.tbmm.gov.tr/ üzerinden “Duyurular” bölümü aracılığıyla yayımlanmaktadır. Daha sonra iş bulma siteleri aracılığıyla adaylara ulaştırılan bu ilanları, sitemizi de takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

TBMM engelli personel alımı ve herhangi bir engeli olmayan memur, işçi ve anlaşmali personel alımı çeşitli kadrolar için yapılabilmektedir.

Açılan kadrolara örnek verecek olursak; kütüphaneci, teknik yönetmen, şoför, istatistikçi, elektronik mühendisi, memur, psikolog, arşivci ve anaokulu öğretmeni diyebiliriz.

Yakın gelecekte TBMM Başkanlığı İdari Teşkilat bünyesine memur alımı yapılacağı bilgisi verildi. Söz konusu alımlara başvuruda bulunmak isteyenler, aşağıdaki internet adresine tıklayarak müracaatlarını yapabilirler.

Başvurusu kabul edilmeyen adaylar, özel sektörde iş aramak isterlerse Aydınlı Grup, Toprak Holding, Abacı Group, Erdem Holding, Polisan Holding ve Demsa Group gibi tanınan şirketlerin ilanlarını da değerlendirebilirler.

TBMM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TBMM başvuruları, e-devlet ve https://www.tbmm.gov.tr/ üzerinden kabul etmektedir. Şahsen müracaatta bulunan veya elektronik posta yoluyla mail ile başvuru yapan adayların, formları kesinlikle incelemeye alınmamaktadır.

Online bir biçimde TBMM iş başvuru formu gönderen adaylar, sözlü sınav aşaması ardından başarılı sayılırlarsa işe alınmaktadır. Meclisin personel alımlarına dair tüm gelişmeleri anlık takip etmek için resmi internet sitesinin Duyurular kısmını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün