Tüm yasaklar kalkıyor! Tam Normalleşme tarihi belli oldu

Tüm yasaklar kalkıyor! Tam Normalleşme tarihi belirlendi, arayışı içine giren okurlarımız için Tüm yasaklar kalkıyor! Tam Normalleşme tarihi belirlendi ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Tüm yasaklar kalkıyor! Tam Normalleşme tarihi belirlendi sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Tüm yasaklar kalkıyor! Tam Normalleşme tarihi belirlendi

Başta sağlık bakanı Fahrettin Koca olmak üzere, birden çok uzman yasaklar için sona gelindiğini dile getiriyor. Aşıda yaş sınırın gün içinde 40’a düşürüldüğü ve bugün 750 bin birinin aşılanacağı açıklanması sonrası yasaklar kalkıyor.

Aşı yaşı 40’a indi: 750 bin kişi aşılanıcak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sabah saatinde yaşınız 40 ve üstüyse bu sabahtan bu yana randevu alabilirsiniz açıklaması sonrası kısa bir sürede 750 bin birinin aşılanacağı açıkladı. Bu açıklamalar sonrası uzman kişilerdan tam normal hayata dönme tarihi geldi.

Tam Normalleşme geliyor!

10 Haziran’da yaş sınırı 45’e düşürülmesi sonrası 14 Haziran tarihinde 40 yaşa düştü. Toplam aşılama dozu 33 milyonu geçen Türkiye’de ikinci dozunu alanların sayısı 13 milyona ulaştı. Koronavirüs salgınına karşı aşı hakkı tanınan grupların çoğalmasıylavirüsten kurtuluyoruz.

Kim Mİlyoner Olmak İster Fatih Ayhan ne kadar kazandı?

Kim Mİlyoner Olmak İster Fatih Ayhan ne kadar kazandı?

Tüm Yasakların kalkacağı tarih belirlendi!

Dün 600 bin olan ve bugün 750 bin düzeysine çıkan aşılama sayısı sonrası uzman kişilerdan yasakların kalkacağı tarih açıklaması geldi. Prof Dr. Levent Akın “Günde yarım milyon kişi aşılanırsa temmuzun ortasından sonra her türlü sosyal aktiviye yapılabilir, güz aylarında önlemler gözden geçirilir” açıklaması yaptı.

Prof. Dr. Necmettin Ünal ise “Aşılama hızını 1 milyona çıkarırsan 2 ayda bu iş biter. Türkiye’ye özgü varyant da ortaya çıkmaz” dedi.

Prof. Dr. Barış Otlu  ise “Alınan önlemlerle ve giderek yaygınlaşan aşılama ile bu sene sonuna kadar normal düzenimize dönebiliriz ” açıklaması yaptı.

Prof Dr. İsmail Balık ise “Günde 1 milyon doz aşı yaparsak temmuz sonuna kadar toplumsal bağılıklık hedefine erişiriz. Sonbaharda eski normalimize dönebiliriz” açıklaması yaparak tünelin ucunda ışığın göründüğünü açıkladı.

Yeni Vakalar Çok azalacak!

Türk Mikroyiboyoloji Cemiyeti başkanı Prof Dr. Barış Otlu: “Sağlık Bakanlığımız aracılığıyla uygulanan Covid-19 aşılama programı ülkemizde giderek hızlanarak, aşıya ulaşım toplumumuzun büyük bir kesimi için olabilecek hale gelmititr, hemen hemen bir kaç ay içinde yeni vakalar çok azalacak” açıklaması sevindirdi.

Temmuzun 2. haftası Tüm yasaklar kalkacak!

Hava sıcaklığıyla olmasa da aşılamayla birlikte Temmuz ayının 2. haftası tüm yasakların kaldırılması bekleniyor.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker