Biyografi

Umut Akyürek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Umut Akyürek kimdir?, Umut Akyürek kaç yaşında?, Umut Akyürek evi nerede?, Umut Akyürek nerelidir? Umut Akyürek ev adresi?, Umut Akyürek kaç yaşında?, Umut Akyürek nerede oturuyor?, Umut Akyürek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Umut Akyürek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Temmuz.1973 senesinde doğan Umut Akyürek şu an için 48 yaşında ve Yengeç burcundandır. Umut Akyürek doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Umut Akyürek Kimdir? – Umut Akyürek Evi Nerede? – Umut Akyürek Nerede Oturuyor?

Umut Akyürek Kimdir?, evi nerede?

Türk sanat müziği sanatçısıdır.

Umut Akyürek, 12 Temmuz 1973 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Gündüz Akyürek annesinden boşanmıştır. 5 kardeştirler. Baba tarafından Arnavut kökenli olan Umut Akyürek’in çocukluğu, ilköğretim senelerı Adapazarı ve Sapanca’da geçti. İlk ve orta öğrenimini Sakarya’da bitirdiktan sonra 1991 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Devlet Konservatuvarını kazanıp Ses Bölümünde okudu. Dizi oyuncusu Fulden Akyürek (d.1980) adında kız kardeşi ve Dizimag sitesi sahibi olan Ogün Genco Akyürek erkek kardeşidir.

Umut Akyürek, ilk musiki çalışmalarına 1989 senesinde Erol Sayan idaresindeki İzmit Musiki Derneği’nde başladı. 1990 senesinde TRT‘nin Amatör Ses Yarışmasında 3. oldu. Kendisi TRT sanatçısıdır.

Süleyman Demirel‘in cumhurbaşkanlığı zamanında Ürdün Kralı’na, Gürcistan ve Romanya devlet başkanlarına konserler verdi.

Umut Akyürek, 2004 senesinde müzisyen Oktay Ertuğrul ile evlendi. Melek Bal Ertuğrul (d.2005) adında bir kızı mevcuttur.

Umut Akyürek, 2009 senesinde Abdullah Şahin‘in hem yönettiği hem de, oynadığı “Gazino Bülbülü” adlı tiyatro oyununda Ferdi Atuner, Fulden Akyürek, Hülya Şen, Muhlis Asan, Ortans Kıvanç, Fatih Kurt, Pekcan Türkeş, Atilla Mete ile birlikte rol aldı.

Albümleri :
2016 – Tıbbiyeli Bestekarlar
2014 – Aşk Senfonisi (Hakan Aysev, Göksel Baktagir ve Umut Akyürek)
2013 – Alaturka
2011 – Sinha
2007 – Başka Söz Söylemem,
2002 – O Dudaklar Bülbülleşiyor,

Rol Aldığı Tiyatro Oyunu :
2009 – Gazino Bülbülü – Abdullah Şahin Tiyatrosu

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün