Kamu ve Özel İş İlanları

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Van Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Van Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Van Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Van Büyükşehir Belediyesi

Kurumsal bir kimliğe sahip olan Van Büyükşehir Belediyesi memur, işçi gibi personel ihtiyaçları olduğunda resmi iş ilanları açıklamar. Başvurmak isteyen adaylar Belediye’nin kendi sayfasını ve resmi gazeteyi güncel olarak takip etmelidir.

Aynı zamanda Belediye’ye doğrudan müracaat ederek, personel alımları üzerine daha ayrıntılı bilgiler alınabilir. Başvuru yapabilmek için açık pozisyon olması gerekir. Belirli bir başvuru tarihi olması sebebiyle adaylar, tarihleri kaçırmamalıdır. 

Van Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Van Büyükşehir Belediyesi resmi bir statüdedir.  Bu nedenle alımlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi biçimde istihdam edilir. “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde, 

 1. Unvan,
 2. Sınıf,
 3. Derece,
 4. Adet,
 5. Nitelik,
 6. KPSS Türü,
 7. KPSS Taban Puanı,
 8. Diğer Şartlar, 

Gibi maddeleri taşıma çerçevesinde memur ve zabıta memuru alımı yapar. Alım tarihleri değişmekle birlikte, güncel olarak takip edilmelidir. Bu çerçevede bazı pozisyonlar,

 1. Mühendis,
 2. Şehir Plancısı,
 3. Avukat,
 4. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
 5. Bilgisayar İşletmeni,
 6. Belediye Trafik Memuru,
 7. Zabıta Memuru şeklindedir.

Bu pozisyonlar, kurumun güncel ihtiyacı kapsamı içinde farklılaşır.

Van Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Van Büyükşehir Belediye’si dönem dönem işçi alımları yapar. Bu hususta tüm detaylar, Belediye’ye gidilerek öğrenilebilir. 

Resmi bir kurum olması sebebiyle 08:00 – 17:00 saatleri içinde mesai yapan Van Büyükşehir Belediye’sinde, alınacak personeller de o saatlerde görev yapar. Mesai dışında çalışma durumunda ek mesai ücreti de söz konusudur.

Van Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Van Büyükşehir Belediye’sine memur olarak girmek istiyorsanız, ilk kez bazı şartları mevcuttur. Burada ilk kez pozisyonla alakalı üniversite diplomasına sahip olmaları ve KPSS’ye girerek, bir puan almaları gerekir. Ardından farklı il ve ilçeler seçilebilir. Lakin bunlar dışında önemle üstünde durulması gereken bazı konular da mevcuttur.

Tercihlerde bu kurumu seçen adaylar içinde puan sıralaması söz konusudur. Kişi sayısı göz önünde bulundurularak, üstlerde bulunanlarla irtibat kurulur. Ardından da mülakat belirtilir. Pozisyon kapsamı içinde yazılı yahut sözlü vaziyette olabilir. Eğer bireylerin mülakatı da iyi gelirse, bazı belgeler talep edilir. Bunlar,

 1. Adli sicil kaydı,
 2. Sağlık raporu,
 3. Askerlik belgesi gibi bazı evraklardır. 

İş alım ilanları belediye aracılığıyla açıklamalduğunda, tüm evrak listesi verilir. Bunlar başvuru tarihleri kapsamı içinde kurumda alakalı insana verilmelidir. Ardından diğer işlemler ve süreç neticesinde, işe alım tamamlanır.

Van Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Van Büyükşehir Belediyesi kapsamı içinde çok sayıda pozisyon mevcuttur. Bunlardan bir tanesinde gereksinim meydana gelirsa, resmi kanallar vasıtasıyla açıklama yapılır. Bu çerçevede İŞKUR da düzenli olarak kontrol edilmelidir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Van Büyükşehir Belediye’si kapsamı içinde çalışılabilecek bazı pozisyonlar,

  1. İşçi,
  2. Memur,
  3. Şoför
  4. Güvenlik,
  5. Zabıta,
  6. Arşivci,
  7. Park ve Bahçe İşçisi,
 • Temizlik İşleri Görevlisi,
 • Çaycı,
 • Yardımcı,

Gibidir.

Van Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi’nde memur olmak isteyen bireyler, KPSS’den istenen puanı almalıdır. Ayrıca ÖSYM aracılığıyla yerleştirilmiş olmalıdır. 

Buna ek olarak kuruma iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, gösterilen tüm şartlara da sahip olmalıdır. İş ilanı açıldığında nasıl başvuru yapılacağı ayrıntılı biçimde belirtilir.

Van Güncel İş İlanları

Van’da iş ilanlarını arıyorsanız, özel sektörde de uygun bazı pozisyonlar mevcuttur. Bunlar ile ilgili geniş bir şekilde bilgi ve başvuru Kariyer.net, SecretCV ve Yenibiris.com gibi kariyer sitelerinden alınır. Buralarda kasiyer, resepsiyonist, satış uzmanı gibi ilanlar mevcuttur.

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Van iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün