Biyografi

Vatan Şaşmaz Kimdir? Evi Nerede?

Vatan Şaşmaz Kimdir? – Vatan Şaşmaz Evi Nerede? – Vatan Şaşmaz Nereli?

Vatan Şaşmaz kimdir?, Vatan Şaşmaz kaç yaşında?, Vatan Şaşmaz evi nerede?, Vatan Şaşmaz nerelidir? Vatan Şaşmaz ev adresi?, Vatan Şaşmaz kaç yaşında?, Vatan Şaşmaz nerede oturuyor?, Vatan Şaşmaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Vatan Şaşmaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Ocak.197427.Ağustos.2017 senesinde doğan Vatan Şaşmaz şu an için 43 yaşında ve Oğlak burcundandır. Vatan Şaşmaz doğum yeri ise İstanbulBeşiktaş, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuTV sunucusuYazar olarak devam ettirmektedir.

Vatan Şaşmaz Kimdir?, evi nerede?

‘Çocuklar Duymasın’ dizisindeki ‘Engin’ karakteri ile oyunculuğa başladı.

Vatan Şaşmaz, 8 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Esasen Çanakkale Biga’lıdır. Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede dünyaya geldiğu için annesi ona Vatansever ismini vermiş. Zamanla yalnızca Vatan denilmeye başlamış. Babasının adı Süleyman Şaşmaz, annesinin adı Safiye’dir. Anne babası 1984 senesinde boşanmış olan Vatan Şaşmaz anne ve dedesi ile oturmaktadır. Çapa Ortaokulundan mezun oldu. Liseye Pertevniyal Lisesinde başladı, Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde işletme okudu. 1996 senesinde okuldan ayrıldı ve 1-1.5 sene aracı bir kurumda borsacı, yatırım danışmanı, dealer olarak çalıştı.

Üniversite senelerında 1993 senesinde Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı’na bağlı olarak fotomodellik yaptı. Bazı katalog çekimlerinde, reklam filmlerinde ve video kliplerde rol aldı.

Askerliğini Şırnak’da yaptı.

Erkeklere özel kültür, sanat, yaşam, magazin üzerine “Erkekler Kulübü” adlı bir programı yazdı. Kanal 6‘ya sundu. 1998 senesinde başladığı programın 13. kısmını çekerken 17 Ağustos depremi oldu. Depremden hemen bir gün sonra canlı yayına çıkmak zorunda kaldı. 75 programdan sonra 2000 senesinde ATV‘ye geçti. Sabah Keyfi’ni sunmak için atv’den teklif geldi.

Melike Öcalan ve Vatan Şaşmaz birlikte sabah şekeri oldular. Uzun süre (875 bölüm) sabah programı sundu. ‘Özel Hat’ programıyla Magazin Gazetecileri Derneği’nin ‘En İyi Erkek Sunucu’ ödülünü aldı. 4 yıl sabah programı ve 9 yıl magazin programı sunan Vatan Şaşmaz, 10 yıl Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı ve onlarca bölüm yarışma programı sundu, bir çok reklam filminde oynadı. Vatan Şaşmaz bunun yanında etkinlik, festival, protokol programları ve ödül törenlerinde MASTER OF CEREMONY olarak çalışmaya sürüyor.

2002 senesinde “Çocuklar Duymasın” dizisindeki ‘Engin’ karakteri ile oyunculuğa başladı. Televizyonda sunuculuk yaptı.

2002 – 2004 senelerı içerisinde senesinde Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil, Demet Tuncer ile birlikte rol almıştır.

2012 senesinde yalnızca İEET‘ye bağlı ulaşım araçlarında izlenebilen bir Metrobüs reklam filminde oynadı.

Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011 tarihinde Nurşen Kocayaş ile New York‘da konsoloslukta evlendi. 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi’nde boşandı.

11 Eylül 2015 tarihinde bir senedir birlikte olduğu mimar Yasemin Adalı ile evlendi.

Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Conrad otelde, otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından tabanca ile vurularak yaşamını kaybettirüldü. Vatan Şaşmaz’ı vuran Filiz Aker, sonrasında kendi kendine ateş ederek intihar etmiştir.

Kitapları :
2002 – Öteki Yüzüm Gri

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Galip Derviş 3. Sezon (TV Dizisi)
2012 – İşler Güçler (TV Dizisi)
2012 – Seninki Kaç Para (Cemil Poyraz) (Sinema Filmi)
2011 – Hiç Rıza (Sinema Filmi)
2010 – İblis: Cadı Kanı (Sinema Filmi)
2010 – 2013 – Çocuklar Duymasın (Engin) (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı)
2009 – Kanal-İ-zasyon (Kendisi) (Sinema Filmi)
2008 – 2009 – Yalancı Romantik (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2006 – Aynı Çatı Altında (Hakan) (TV Dizisi)
2005 – Çılgın Yuva (Ati) (TV Dizisi)
2005 – Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Beyaz Atlı Prens) (Sinema Filmi)
2005 – Belalı Baldız (Kendisi) (TV Dizisi)
2005 – Akşemsettin (Akşemsettin Hazretleri) (TV Filmi)
2004 – Dudaktan Kalbe (Doktor Ergun) (TV Filmi)
2004 – Avrupa Yakası(Konuk Oyuncu ) (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Engin) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün