Bilgi

Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021

Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021, arayışı içine giren okurlarımız için Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021 ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021 sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Yerli Turiste Pazar Günü Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? 6 Haziran Pazar 2021

Koronavirüs tedbileri Pazar günü sokağa çıkma yasakları ile sürdürmekte. Yaz sezonun açılması ile tatil planlarını çoktan yapmış ve yer ayırtmış olan vatandaşların ise akılları karıştı. 

Turistler pazar günü sokağa çıkma yasaklarından muaf tutulurken, yerli turistler bu yasağa tabi mi merak konusu oldu. 

Pazar günü sokağa çıkma yasağı yerli turistleri de kapsıyor mu sorusu en fazla araştırılan sorular içinde yer aldı. Peki bu sorunun cevabı ne?

İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı kararlara göre turistler sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Peki 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de ekranlara gelecek ve 22 Kasım Pazar günü saat 10.00’da son bulacak, Pazar günü de saat 20.00’de tekrardan ekranlara gelecek sokağa çıkma yasağı 23 Kasım Pazartesi sabah saat 05.00’de son bulacak sokağa çıkma yasağından yerli turistler muaf mı? 

İşte İçişleri Bakanlığı’nın soru yanıt biçimde ki sokağa çıkma yasağında araştırılanler;

Yabancı turistler;

Turistik faaliyetler kapsamı içinde ülkemizde bulunan yabancı turistler hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

Yerli Turist Olan Otel Müşterileri;

Otel rezervasyonu bulunan vatandaşlarımız konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içinde rezervasyonu olduğunu belgelemek/ibraz etmek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel araçlarıyla seyahat edebilecekler.

Otellerin Lokanta ve Restoranları

Oteller ve konaklama tesislerindeki lokanta yahut restoranlar yalnızca konaklama yapan üyelerine yönelik yemek hizmeti verebilecek.

Sedat Peker Korktu Anlaştı Diyenlere Çok Ağır Yanıt Verdi!

Sedat Peker Korktu Anlaştı Diyenlere Çok Ağır Yanıt Verdi!

Konaklama tesislerindeki lokanta yahut restoranlar dışarıya paket servisi yoluyla satış yapamayacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün