Bilgi

19 Mayıs 2021 İzmir Depremi Büyük İstanbul Depremi’ni Etkiler Mi? Fay Hattı Tetiklenir Mi?

19 Mayıs 2021 İzmir Depremi Büyük İstanbul Depremi’ni Etkiler Mi? Fay Hattı Tetiklenir Mi?, arayışı içine giren okurlarımız için 19 Mayıs 2021 İzmir Depremi Büyük İstanbul Depremi’ni Etkiler Mi? Fay Hattı Tetiklenir Mi? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız 19 Mayıs 2021 İzmir Depremi Büyük İstanbul Depremi’ni Etkiler Mi? Fay Hattı Tetiklenir Mi? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

19 Mayıs 2021 İzmir Depremi Büyük İstanbul Depremi’ni Etkiler Mi? Fay Hattı Tetiklenir Mi?

İzmir’de bugün 19 Mayıs 2021 Çarşamba saat 14.14’te 4,3 ve saat 14.18’de 4,2 büyüklüğünde deprem yaşandı.

İzmir’in Menderes beldesinde bugün deprem yaşandı. İzmir’de yvatandaşlar korkup dışarıya çıkarken, İstanbullular ise beklenen Büyük İstanbul depremi için endişeye kapıldı.

19 mayıs 2021 Çarşamba Resmi Gazete yayınlandı mı? Bugün Resmi gazete ne var? Saat Kaçta yayına girecek

19 mayıs 2021 Çarşamba Resmi Gazete yayınlandı mı? Bugün Resmi gazete ne var? Saat Kaçta yayına girecek

İzmir’de bugün 4 dakika arayla 2 deprem yaşandı. 4.3’lük iki depremde vatandaşlar korkuya kapılarak dışarıya çıktı. Beklenen büyük İstanbul depremi için ise vatandaşlar korkuya kapıldı ve “Bu deprem İstanbul depremini tetikler mi” sorusu soruldu.

Prod. Dr. Naci Görür sosyal platform hesabından merakları dindirdi. Naci Görür Twitter hesabından şunları yazdı;

“Kısa bir süre önce İzmir yarımadasında, olabileceken Tuzla fay zonu ile alakalı büyüklüğü 4’e varan depremler oluyor. Hatırlarsanız, İzmir depreminden sonra yarımadadaki fayların belli ölçüde yüklenmiş olabileceğini belirtmiştim. Tahminim bu depremler böyle bir olyın sonucu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün