Bilgi

7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu?

7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu?, arayışı içine giren okurlarımız için 7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız 7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

7 Haziran 2021 okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu?

Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş Nereli? Kaç Yaşında?

Veyis Ateş Kimdir? Veyis Ateş Nereli? Kaç Yaşında?

Koronavirüs önlemleri kapsamı içinde devam eden uzaktan eğitim 7 Haziran günü sona eriyor ve yüz yüze eğitim başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada 7 Haziran 2021’de okullar açılacak mı sorusuna yanıt verdi. 7 Haziran 2021 Pazartesi günü ortaokul ve lise öğrencileri için yüz yüze eğitim ekranlara gelecek. Öğrenciler haftada iki gün okula gidecek. Peki 7 Haziran’da okula gitmek zorunlu mu? Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu var mı?

Türkiye’de ve dünya çapında bir yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgını sebebiyle öğrenciler uzaktan eğitim alıyordu. 31 Mayıs tarihinde yapılan kabine toplantısında milyonlarca öğrenci ve aileyi ilgilendiren kararlar verildi. Haziran ayı içinde yüz yüze eğitimin başlaması kararı verilirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal platform hesabından yaptığı açıklama ile yüz yüze eğitimin ayrıntı kısmını paylaşımı yaptı. Peki 7 Haziran’da okullar açılıyor mu? 7 Haziran’da yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yüz yüze eğitimde devam zorunluluğu var mı, okula gitmek zorunlu mu?

7-haziran-2021-okullar-aciliyor-mu-7-haziranda-okula-gitmek-zorunlu-mu-2

7 HAZİRAN’DA OKULLAR AÇILIYOR MU?

7 Haziran Pazartesi günü saygınlığıyla yüz yüze eğitim ortaokul ve lise öğrencileri için başlıyor. İlkokul öğrencileri ise geçtiğimiz hafta salı günü itibariyle ders başı yapmıştı. Haftada 2 gün olacak biçimde öğrenciler okula devam edecek. Lakin yüz yüze eğitim de devam zorunluluğu yer almıyor. Öğrencilerin okula gitmeme dilekçesi vererek yüz yüze eğitime katılmak istemediklerini bildirmeleri gerekiyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise bu hususta sosyal platform hesabından yaptığı bilgilendirmede “Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den bu yana ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” dedi.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK 2021?

Türkiye genelinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı karneleri 18 Haziran tarihinde verilecek. Okullarda telafi programı eğitimleri ise 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler telafi eğitimlerine isteğe bağlı bir biçimde katılabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün