Biyografi

Ali Eyüboğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ali Eyüboğlu kimdir?, Ali Eyüboğlu kaç yaşında?, Ali Eyüboğlu evi nerede?, Ali Eyüboğlu nerelidir? Ali Eyüboğlu ev adresi?, Ali Eyüboğlu kaç yaşında?, Ali Eyüboğlu nerede oturuyor?, Ali Eyüboğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ali Eyüboğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Mayıs.1961 senesinde doğan Ali Eyüboğlu şu an için 60 yaşında ve Boğa burcundandır. Ali Eyüboğlu doğum yeri ise Vakfıkebir, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Ali Eyüboğlu Kimdir? – Ali Eyüboğlu Evi Nerede? – Ali Eyüboğlu Nerede Oturuyor?

Ali Eyüboğlu Kimdir?, evi nerede?

Ali Eyüboğlu, 7 Mayıs 1961 tarihinde Trabzon, Vakfıkebir ilçesinin Ballı Köyü’nde doğmuştur. Nezire – Raif Eyüboğlu çiftinin altı çocuğundan en sonuncusudur. İlkokulu Ballı Köyü’nde, ortaokul ve liseyi Vakfıkebir’de okudu. Üniversitede Mimarlık okumakta iken ikinci sınıfta terk etti.

1979 senesinde Karadeniz gazetesinin açtığı sınavla gazeteciliğe başladı. 1983 senesinde Merhaba’da magazin gazeteciliğine başladı. Ardından Güneş, Bulvar ve Tercüman gazetelerinde muhabirlik yaptı.

Ali Eyüboğlu, Bulvar gazetesinde çalışırken tanıştığı mesai arkadaşı Ayla Özgür’le 24 Temmuz 1989′da evlendi.

Aralık 1990 tarihinde Tercüman gazetesi Magazin Müdürlüğü görevinden istifa etti. Sekiz ay işsiz kaldıktan sonra 1991 senesinin Ağustos ayında Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. Önce Türkiye’yi dolaşıp “İl İl Türkiye Ansiklopedisi”nin fotoğraflarını çekti. 1992 senesinin başında Milliyet gazetesinin Magazin Servisi’nde muhabirliğe başladı. Milliyet gazetesinde senelerca muhabir ve şef yardımcısı olarak çalıştı. 2003 senesinde Milliyet gazetesi Magazin Müdürü oldu.

21 Ekim 2008 tarihine kadar Milliyet gazetesinde Magazin Müdürü, “Alice” adlı köşenin yazarı, Milliyet Televizyon’un Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı.

2008 senesinde Magazin Gazetecileri Derneği tarafından “Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü”ne layık görüldü. ucankus.com adlı internet sitesinin gerçekleştirdiği ankette “En Güvenilen Magazin Yazarı” oldu. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyelerince 2012′de “En Beğenilen Magazin Yazarı” seçildi.

Atv’de yayına giren “Süper Star” adlı yarışmada jüri üyesi olarak görev aldı.

Cine 5′te Şengül Balıksırtı ile birlikte “Her Şeyi Konuşalım” adlı 13 bölüm süren bir program yaptı. Ardından yine Cine 5′te bu kez tek başına 16 hafta devam eden “Ali Eyüboğlu ile Senin Hikayen” adlı bir programı hazırlayıp sundu.

14 Mayıs 2012 – 30 Ekim 2012 tarihleri içerisinde tvem’de canlı yayına giren “Magazin Meydanı” adlı programın moderatörlüğünü yaptı.

Ali Eyüboğlu, 24 Temmuz 1989 tarihinde gazeteci Ayla Özgür ile evlendi. Yağız (d.5 Mart 1992) adında bir oğlu var.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün