Bilgi

Almanya Türklerin Ülkeye Girişine Kısıtlama Getirdi!

Almanya Türklerin Ülkeye Girişine Kısıtlama Getirdi!, arayışı içine giren okurlarımız için Almanya Türklerin Ülkeye Girişine Kısıtlama Getirdi! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Almanya Türklerin Ülkeye Girişine Kısıtlama Getirdi! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Almanya Türklerin Ülkeye Girişine Kısıtlama Getirdi!

Almanya’dan Türkiye’ye kısıtlama! Gri pasaport skandalı sonrası Almanya, Türkler’den geliş nedeni ve giriş nedeni gerekliliği gösteren belge isteyin talimatını verdi!

Almanya, Gri ve Yeşil pasaporta da kısıtlama getirdi. Türkiye’nin Gri pasaport skandalı sonrası Almanya “Gri ve yeşil pasaportlu Türkler’den geliş nedeni ve giriş gerekliliğini gösteren belge isteyin” talimatı gönderdi ve vatandaşlarına “Mecburi olmadıkça Türkiye’ye gitmeyin” çağrısında bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanlığı yaptığı bilgilendirmede, “Yeşil, Gri ve Siyah” pasaportla vizesiz gelişlerin de artık denetleneceği, sınırlarda da ek belge istenileceği, özel pasaportla gelenlerin zaten geçerli mazereti olmadan alınmayacağı, vizesi olsa bile tüm pasaport sahiplerinin geçerli ziyaret nedenlerini önceden sunmaları gerektiği duyruldu.

28 Mayıs Burç Yorumları - 28 Mayıs 2021 Cuma Günlük Burç ve Astroloji Yorumu

28 Mayıs Burç Yorumları – 28 Mayıs 2021 Cuma Günlük Burç ve Astroloji Yorumu

Almanya’nın aldığı kararla yalnızca cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve milletvekillerinin kullandığı “Kırmızı pasaport”lular, vizesiz ve ek belge istenmeksizin Almanya’ya girebilecek.

Almanya Türk vatandaşlarına yalnızca ölüm, doğum, birinci dereceden yakın düğünü, fabrikada montaj, bakım ve tamir, Fuar düzenleyicileri, Aile birleşimi vizesi alanlar, acil tıbbi durumlar, TIR şoförleri, denizciler ve uluslar arası nakliyat yapanlar dışında vize randevusu vermeyecek.

Almanya yaptığı açıklamad bunun bunun yanında kendi vatandaşlarına Türkiye’ye gitmeyin ikazsında bulundu. Almanya “Türkiye’nin tamamına gereksiz turistik gezilere karşı ikazyoruz. Türkiye, salgından ciddi derecede etkilendi. Sayılar azalsa da Türkiye yüksek enfeksiyon riskli ülke olarak konumlandırılmaya devam edilmektedir” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün