Biyografi

Bala Atabek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Bala Atabek kimdir?, Bala Atabek kaç yaşında?, Bala Atabek evi nerede?, Bala Atabek nerelidir? Bala Atabek ev adresi?, Bala Atabek kaç yaşında?, Bala Atabek nerede oturuyor?, Bala Atabek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Bala Atabek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Aralık.1985 senesinde doğan Bala Atabek şu an için 36 yaşında ve Oğlak burcundandır. Bala Atabek doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Bala Atabek Kimdir? – Bala Atabek Evi Nerede? – Bala Atabek Nerede Oturuyor?

Bala Atabek Kimdir?, evi nerede?

Bala Atabek, 27 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi sosyolog, anneannesi filologdur. Babasını 6 yaşında iken kaybetti. 2006 senesinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Okul bittikten sonra eve bir karanlık oda kurup fotoğrafçılık yapmaya başladı. İki sene sonra Sihirli Anahtar adlı cast ajansına yazıldı ve bir hafta sonra “Benim Annem Bir Melek” dizinindeki rolü için çağrıldı.

Bala Atabek, 2007 senesinde KargArt’ta kendi yönettiği oyun olan Dario Fo‘nun Kadınları’nı Uluslararası Af Örgütü yararına sahneledi.

2008 – 2009 senelerı içerisinde “Benim Annem Bir Melek” adlı dizide Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, Dolunay Soysert, Ali Sunal, Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci, Bala Atabek ve Mert Öner birlikte oynadılar.

2010 senesinde yönetmenliğini Cem Tabak’ın yaptığı “Elde Var Hayat” adlı dizide Gonca adlı kişiliğini canlandırırken Emre Altuğ, Rojda Demirer, Ahmet Kural, Yeşim Ceren Bozoğlu, Kerem Kupacı, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Burak Satıbol, Merve Çağıran, Burcu Kıratlı, Hande Subaşı, Bala Atabek ile birlikte rol aldı.

2015 senesinde “Her Şey Aşktan” dizisinde Şükrü Özyıldız, Hande Doğandemir, Mithat Can Özer, Özcan Deniz, Hakan Meriçliler ile beraber oynamıştır.

2016 senesinin şubat ayında yayına giren Çifte Saadet adlı komedi dizisinde Fikret Kuşkan, Dolunay Soysert ve Şebnem Bozoklu ile birlikte oynarken Fox Tv ekranlarında Mürüvvet kişiliğini canlandırdı.

2016 senesinde “Oğlan Bizim Kız Bizim” adlı sinema filminde Berna kişiliğini canlandırırken, Aras Aydın, Melis Babadağ, Bala Atabek, Emrah Şahan, Mustafa Şen rol almıştır.

2016 senesinde yönetmenliğini Semra Dündar’ın yaptığı “Tutmayın Beni” adlı sinema filminde Bala Atabek, Hakan Eratik, Volkan Baş, Leyla Üner Ermaya, Derya Şen ile beraber oynadı.

Kitapları :
2016 – İşte Güneş Geliyor
2015 – Bizi Büyüten Şey

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2007 – Dario Fo‘nun Kadınları (Yönetmen ve Hippi Ana rolünde)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Karagülünç Filmler ( Didem)(Sinema Filmi)
2019 – Her Yerde Sen (TV Dizisi)
2018 – Çukurdere (TV Dizisi)
2018 – Bir Mucize Olsun (TV Dizisi)
2017 – Bu Sayılmaz (Naime) (TV Dizisi)
2016 – Tutmayın Beni (Sinema Filmi)
2016 – Oğlan Bizim Kız Bizim (Berna) (Sinema Filmi)
2016 – Çifte Saadet (Mürvet) (TV Dizisi)
2015 – Saklı (Sinema Filmi)
2015 – Her Şey Aşktan (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Beni Böyle Sev (Fahriye) (TV Dizisi)
2012 – Türkün Uzayla İmtihanı (Taziye Boru) (TV Dizisi)
2010 – Eyyvah Eyvah (Jale) (Sinema Filmi)
2010 – Elde Var Hayat (Gonca) (TV Dizisi)
2009 – Güneşi Gördüm (Hayriye) (Sinema Filmi)
2008 – 2009 – Benim Annem Bir Melek (Hasıla) (TV Dizisi)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün