Bilgi

Borcu olan milyonlarca kişiye müjde! 2021 banka sicil affı son dakika gelişmesi

Borcu olan milyonlarca insana müjde! 2021 banka sicil affı son dakika gelişmesi, arayışı içine giren okurlarımız için Borcu olan milyonlarca insana müjde! 2021 banka sicil affı son dakika gelişmesi ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Borcu olan milyonlarca insana müjde! 2021 banka sicil affı son dakika gelişmesi sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Borcu olan milyonlarca insana müjde! 2021 banka sicil affı son dakika gelişmesi

Bankaya borcu olan binlerce vatandaş kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyebilmek adına sicil affı çıktı mı sorusunun yanıtını inceliyor. Sicil affı müjdesi nihayet geldi. Milletvekili Özkan Yalım müjdeli haberi verirken detaylar ise merak edilmeye başlandı. Kara listeye girenler kredi çekebilecek mi? banka sicil affı ne zaman uygulanacak? Kredi kartı borcu olanlar ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi çekebilecek mi? 2021 sicil affı kimleri kapsıyor?

Banka sicil affı çıkacak mı 2021 sorusunun yanıtı herkes aracılığıyla merak ediliyor. Özellikle koronavirüs salgını sırasında ekonomik anlamda zorluk çeken ve bankadan kredi almak isteyen vatandaşlar geçmişte olan borçları sebebiyle kara listeye düştükleri için kredi çekemiyor. 2021 banka sicil affı vatandaşların kredi kullanabilmesi ve kredi kartı alabilmesi için önem taşıyor. Peki 2021 sicil affı kimler için geçerli olacak? Kara listeye girenler sicil hafta sonrası Kredi çekebilecek mi? Banka sicil affı ne zaman uygulanmaya başlanacak?

borcu-olan-milyonlarca-kisiye-mujde-2021-banka-sicil-affi-son-dakika-gelismesi-2

2021 banka sicil affı çıktı mı?

Sicil affı bekleyen milyonlarca insana müjdeli haber milletvekili Özkan Yalım’dan geldi. Sicil affı konusu uzun zamandan beri beklenirken plan ve bütçe komisyonunda görüşmelerin başladığı bilgisi verildi. Özkan Yalım yaptığı bilgilendirmede önümüzdeki günlerde resmi olarak sicil affı çıktığını duyuracaklarını dile getirdi. Sicil affı, özellikle falan demiş sürecinde ekonomik anlamda zorluk çeken vatandaşların beklediği haberlerden biriydi. Milletvekili Özkan Yalım plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlayan sicil affı hususunda şu açıklamalarda bulundu; “Kanuna eklenmesi teklif edilen yeni bir geçici maddeyle anapara ve taksit ödeme tarihi 20 Mayıs 2021 tarihinden önce olan, kullandığı kredilerin ödemelerini aksatan gerçek yahut tüzel bireylerin, ticari faaliyette bulunan yada bulunmayan gerçek bireylerin ve kredi üyelerinin, karşılıksız çek, protestolu senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdindeki kayıtları (sicilleri); söz konusu borçlarının ödenmesi gereken kısmının 31 Aralık 2021 tarihine kadar tamamının ödenmesi yahut yeniden yapılandırılması halinde finansal işlemlerde bankalar ve diğer finansal kuruluşlar aracılığıyla dikkate alınmaması esası getiriliyor.”

borcu-olan-milyonlarca-kisiye-mujde-2021-banka-sicil-affi-son-dakika-gelismesi-3

Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam!

Enflasyon farkı memur maaşı zammı 2021 belirlendi! Memura fark emekliye çifte zam!

Sicil affı ne zaman çıkacak 2021?

Özellikle koronavirüs salgını başladıktan sonra ekonomik anlamda sorun yaşamaya başlayan milyonlarca vatandaş bankaya olan borçlarını ödeyemedi ve kara listeye düştü. Kredi sicil affı vatandaşlar için bundan dolayı oldukça önem taşıyor. 2020 senesinin Mart ayında konuşulmaya başlayan sicil affı yasası Geçen aylarda tekrar meclis gündemine gelmişti. Henüz kredi sicil affını ne zaman çıkacağı hususunda bir açıklama yapılmadı. Kredi sicil affı onaylandıktan sonra resmi gazetede yayına girecek ve hemen yürürlüğe girecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün