Bilgi

Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında? 1406 yıl hapis cezasını neden aldı?

Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında? 1406 yıl hapis cezasını neden aldı?, arayışı içine giren okurlarımız için Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında? 1406 yıl hapis cezasını neden aldı? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında? 1406 yıl hapis cezasını neden aldı? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında? 1406 yıl hapis cezasını neden aldı?

Futbolda şike kumpası davasında yargılanan Hidayet Karaca 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezaların açıklanması ardından Herkes Hidayet Karaca kimdi, kaç yaşında sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki Hidayet Karaca kimdir? Hidayet Karaca 1406 yıl hapis cezasının neden aldı?

Futbolda şike kumpası davasında kararlar bilgisi verildi. Özellikle Hidayet Karaca’nın 1406 yıl hapis cezası alması kamuoyunda şok etkisi yarattı. Kararların açıklanması ardından da bir çok kişi arama motorunda Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Açıklamalar haberimizin detay kısmında…

Kaan Sarıaydın kimdir? Kaan Sarıaydın kaç yaşında nereli?

Kaan Sarıaydın kimdir? Kaan Sarıaydın kaç yaşında nereli?

Hidayet Karaca kimdir, kaç yaşında?

Hidayet Karaca 18 Ağustos 1963 senesinde Çankırı’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul’da ilk orta ve lise Eğitimini İstanbul’da tamamlayan Hidayet Karaca 1983 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi mühendislik ve Mimarlık Fakültesi makine bölümüne girdi. Aynı zamanda bu üniversitede Master yapan Hidayet Karaca, Doktorasını da Celal Bayar Üniversitesi’nde bitirdi. İzmir’de Zaman gazetesi Ege bölge temsilcisi olarak çalışan Karaca Ege Bölgesi temsilciliği sonrası 2 yıl aynı gazetenin Ankara temsilciliği görevini üstlendi. Uluslararası yayın yapan Samanyolu televizyonunun 1999’dan bu yana genelde Görevine devam eden Hidayet Karaca, futbolda şike kumpası davasında yargılanıyordu.

hidayet-karaca-kimdir-kac-yasinda

Hidayet Karaca neden 1406 yıl hapis cezası aldı?

Hidayet Karaca İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi aracılığıyla 2016 senesinden beri devam eden futbolda şike kumpası davasında FETÖ’nün futbolda şike soruşturmasında kumpas kurdu gerekçesiyle 1406 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hidayet Karaca ile ilgili Savcı 2445 yıla kadar hapis cezası talebinde bulunmuştu. 88 Sanığın yargılandığı davada karar verilirken eski polis memuru Lokman Yanık 161 yıl 8 ay, Nazmi Ardıç 1972 yıl 10 ay hapis ile cezalandırıldı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün