Biyografi

Çağrı Vila Lostuvalı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Çağrı Vila Lostuvalı kimdir?, Çağrı Vila Lostuvalı kaç yaşında?, Çağrı Vila Lostuvalı evi nerede?, Çağrı Vila Lostuvalı nerelidir? Çağrı Vila Lostuvalı ev adresi?, Çağrı Vila Lostuvalı kaç yaşında?, Çağrı Vila Lostuvalı nerede oturuyor?, Çağrı Vila Lostuvalı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Çağrı Vila Lostuvalı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Ekim.1978 senesinde doğan Çağrı Vila Lostuvalı şu an için 43 yaşında ve Akrep burcundandır. Çağrı Vila Lostuvalı doğum yeri ise Edirne olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Çağrı Vila Lostuvalı Kimdir? – Çağrı Vila Lostuvalı Evi Nerede? – Çağrı Vila Lostuvalı Nerede Oturuyor?

Çağrı Vila Lostuvalı Kimdir?, evi nerede?

Masumlar Apartmanı dizisinin yönetmenidir.

Çağrı Vila Lostuvalı, 27 Ekim 1978 tarihinde Edirne’de doğmuştur. İzmir Özel Çamlaraltı Koleji ve 60. Yıl Anadolu Lisesi’nde ortaöğrenimini 1996 senesinde bitirdikten sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünde öğrenimini bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesinde yüksek lisansını yaptı.

Çağrı Vila Lostuvalı, ünversite bittikten sonra televizyon sektörü çerisinde yer almaya başlamış ve çoğu yönetmende olduğu gibi ilk olarak yardımcı yönetmenlik yapmıştır.

Çağrı Vila Lostuvalı, 2007 senesinde yapımcılığını Tomris Giritlioğlu, yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın yaptığı “Asi” dizisinin yardımcı yönetmenliğini yaparak meslek yaşamına adım attı. Dizinin başrollerinde Tuba Büyüküstün, Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Çetin Tekindor, Nur Sürer oynamıştır.

2012 yılına kadar yardımcı yönetmen olarak çeşitli dizilerde görev almasının sonrasında “Suskunlar” dizisinde yönetmenlik koltuğuna M. Çağatay Tosun ile birlikte oturmuştur. Dizinin başrollerinde Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar, Aslı Enver, Berk Hakman, Pelin Akil oynamıştır.

2013-2014 senelerında konusunu Berkun Oya ve Nuran Evren Şit’in yazdığı “İntikam” adlı dizinin 23ncü bölümünden sonra yönetmenliğini yapmıştır. Dizide Beren Saat, Yiğit Özşener, Nejat İşler, Mert Fırat, Zafer Algöz, Alican Yücesoy, Engin Hepileri, Başak Daşman, Ezgi Eyüboğlu gibi oyuncular rol almıştır.

2015-2017 senelerında konusunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve başrollerinde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar’ın oynadığı “Poyraz Karayel” dizisinin 1-62 bölümlerinin yönetmenliğini yapmıştır.

2020-2021 senelerında Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanının bir araya getirilen “Masumlar Apartmanı” dizisinde yönetmenlik yaptı. TRT 1’de yayına giren dizinin başrollerinde Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola ve Merve Dizdar bulunmaktadır.

Ödülleri :
2015 – Altın Kelebek Ödül Töreni – En İyi Dizi Yönetmeni (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2020-2021 – Masumlar Apartmanı (TV Dizisi)
2018 – 8. Gün (TV Dizisi)
2017 – Bu Şehir Arkandan Gelecek (TV Dizisi)
2015-2017 – Poyraz Karayel (TV Dizisi)
2013-2014 – İntikam (TV Dizisi)
2012 – Suskunlar (TV Dizisi)

Yardımcı Yönetmen :
2009 – Babam Büfe (Sinema Filmi)

2008-2009 – Yaprak Dökümü (TV Dizisi)
2007 – Zeynep’in sekiz günü (TV Dizisi)
2007 – Yersiz Yurtsuz (TV Dizisi)
2007-2009 – Asi (TV Dizisi)

Oyuncu :
2010 – Yaprak Dökümü (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün