Biyografi

Canan Arıtman Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Canan Arıtman kimdir?, Canan Arıtman kaç yaşında?, Canan Arıtman evi nerede?, Canan Arıtman nerelidir? Canan Arıtman ev adresi?, Canan Arıtman kaç yaşında?, Canan Arıtman nerede oturuyor?, Canan Arıtman nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Canan Arıtman hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1950 senesinde doğan Canan Arıtman şu an için 71 yaşında ve Oğlak burcundandır. Canan Arıtman doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Canan Arıtman Kimdir? – Canan Arıtman Evi Nerede? – Canan Arıtman Nerede Oturuyor?

Canan Arıtman Kimdir?, evi nerede?

22. ve 23. Dönem CHP. İzmir Milletvekili

Canan Arıtman, 1 Ocak 1950 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Anne adı Zahide, baba adı Kemalettin’dir.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlık ihtisasını yaptı.

Kadın doğum uzmanı (Jinekolog Operatör) olarak serbest doktorluk yapan Canan Arıtman, bunun bunun yanında İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Canan Arıtman, Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesidir ve Karşıyaka Soroptimist Kulüp İş ve Meslek Kadınları Derneği Başkanı, Kadın Hakları Derneği İzmir şubesi kurucu üyesidir.

TBMM’de 22. ve 23. Dönem İzmir CHP.Milletvekilliği yaptı.

Canan Arıtman, Dr.Yetkin Arıtman ile evlidir. Mehmet (d. 1979) ve Melis (d.1975) adında bir oğlu bir kızı mevcuttur.

CHP İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman, 2014 senesinde yapılacak olan yerel seçimlerde partisinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün