Biyografi

Cemal Uşşak Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Cemal Uşşak kimdir?, Cemal Uşşak kaç yaşında?, Cemal Uşşak evi nerede?, Cemal Uşşak nerelidir? Cemal Uşşak ev adresi?, Cemal Uşşak kaç yaşında?, Cemal Uşşak nerede oturuyor?, Cemal Uşşak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Cemal Uşşak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1953 senesinde doğan Cemal Uşşak şu an için 68 yaşında ve burcundandır. Cemal Uşşak doğum yeri ise Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Cemal Uşşak Kimdir? – Cemal Uşşak Evi Nerede? – Cemal Uşşak Nerede Oturuyor?

Cemal Uşşak Kimdir?, evi nerede?

Cemal Uşşak, 1953 senesinde Bursa’da doğmuştur.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden 1977 senesinde mezun oldu. Öğrencilik senelerında amatör olarak gazetecilik yaptı. Mezun olduktan sonra işinde uzman olarak başladığı basın-yayın dünyasında; sanat muhabirliğinden editörlüğe, köşe yazarlığından yöneticiliğe değişik sahalarda görev yaptı.

1979-1980 senelerı içerisinde TRT Genel Müdürlük Danışmanı olarak çalıştı.

Cemal Uşşak’ın; Köprü, Zafer Dergileri, Yeni Asya, Yeni Nesil ve Zaman gazetesinde yazıları yayınlandı. 1995 yılına kadar Moral FM radyosunda yönetici ve programcı olarak çalıştı.

Moral FM radyosunda yayınlanmakta olan PANORAMA programında Türkiye ve Dünya gündemine ilişkin olan görüşlerini dinleyicilerle paylaşmaktadır.

1995 senesinden beri halen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta ve bunun yanında vakfın Kültürlerarası Diyalog Platformu Genel Sekreterliğini yürütmektedir.

Cemal Uşşak, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine İç Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Kitapları :
Açıklamalı Kur’an-ı Kerim Meali
Başarının Yolları
Fazilet Kervanı
Kütüb-ü Sitte’den Seçme Hadisler
Peygamber Hasreti
Sahabiler Ansiklopedisi
Yazılası Destanlar

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün