Bilgi

Emekliye İkramiye ve Zam Haberi Geldi!

Emekliye İkramiye ve Zam Haberi Geldi!, arayışı içine giren okurlarımız için Emekliye İkramiye ve Zam Haberi Geldi! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Emekliye İkramiye ve Zam Haberi Geldi! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Emekliye İkramiye ve Zam Haberi Geldi!

Emekliye Son Dakika İkramiye ve Zam Haberi Geldi. Dikkat! Emekli ve memur emeklileri için son dakika gelişmeleri yaşandı. Milyonlarca emeklilerin beklediği temmuz ayı ile alakalı zamlar merak edilmeye sürdürmekte. Emeklilerin temmuz ayında alacakları zamlı maaşlar ile birlikte bayram ikramiyeleri de ödeneceğinden, bu zamların haberi bi hayli araştırılmaktadır. Ayrıca dün açıklanan enflasyon sayılarından sonra memurların da fark alacağı kesinleşti. İşte haberin ayrıntı kısmı…

Emeklilere Müjdeli Haber Geldi

Emekliler için mühim olan Temmuz zammı belli olmaya başladı. Emekli olan bireylere, son 6 aylık enflasyon oranlarına göre yeni zam oranları sunulacak. Emekliler her sene Ocak ayında ve Temmuz ayında Zam almaktadırlar. Emekli olan bireylere verilen bu zam haberleri ile birlikte, enflasyon farkı ile son 5 aylık enflasyon oranı da belirlendi. Buna göre son 5 aylık %6.39’luk bir zam oranı belirlendi. Bu oranlara Haziran ayı enflasyon oranı da eklenecek. 

Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Haziran ayı enflasyon oranı bilgisi verildiktan sonra Emekli olan bireyler zamlı maaşlarını 5 Temmuz’da ne kadar bulunacağını öğrenecekler. Merkez Bankası tahminlerine göre Haziran ayı için enflasyon oranı 0.82 olarak belirlenecektir. İlk 6 aylık enflasyon oranları SSK ve Bağkur emeklileri için hemen hemen alındığında %7 oranının üzerinde olacak. 

Eğer bu biçimde oranlar meydana gelirsa, en düşük emekli maaşı esnaf olanda 2.200 TL olacak. Bağkur tarım emeklileri ise 1.780 TL emekli maaşı alacak. 2000 senesinden önce emekli olan SSK emeklileri de 2.600 TL civarında emekli maaşı alabileceklerdir. 

Memura Zam Gelecek

2021 senesinin ilk 6 ayı için memurlara da %3 zam gelecek. Mayıs ve Haziran ayı sayılarının açıklanmasından sonra, enflasyondan sonraki %3’lük kısım memurlara zam olarak yansıyacaktır. Haziran ayındaki enflasyon oranı değişmese bile en düşük memur maaşları belli olmaya başladı. Buna göre oranlar sabit kalması durumunda bile en düşük memur maaşı 3.214 TL’ye kadar yükselecektir. 

ING Bank, İş Bankası, Akbank ve QNB Finansbank’ta Hesabı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Bu Bankalar Değişikliğe Gitti

ING Bank, İş Bankası, Akbank ve QNB Finansbank’ta Hesabı Olan Herkesi İlgilendiriyor! Bu Bankalar Değişikliğe Gitti

Bu oranların ve sayıların tam netlik kazanabilmesi için Haziran ayı enflasyon oranlarının belirlenmesi gerekmektedir. Memur olan bireylerin ve emekli olan bireylerin alacakları bu zam oranları 5 Temmuz tarihinde belirlenecek ve Temmuz ayında alacakları maaşlara yansıyacaktır. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün