Emine Beder Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Emine Beder kimdir?, Emine Beder kaç yaşında?, Emine Beder evi nerede?, Emine Beder nerelidir? Emine Beder ev adresi?, Emine Beder kaç yaşında?, Emine Beder nerede oturuyor?, Emine Beder nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Emine Beder hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Ağustos.1960 senesinde doğan Emine Beder şu an için 61 yaşında ve Aslan burcundandır. Emine Beder doğum yeri ise Akşehir, Konya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yazar olarak devam ettirmektedir.

Emine Beder Kimdir? – Emine Beder Evi Nerede? – Emine Beder Nerede Oturuyor?

Emine Beder Kimdir?, evi nerede?

Yemek yazarı.

Emine Sündüz Beder, 2 Ağustos 1960 tarihinde Konya‘nın Akşehir beldesinde doğmuştur. Selanik kökenlidir. Meslek yüksekokulu elektrik bölümünden mezun olmuştur. Aselsan’da elektrik üzerine bir yıl çalıştı. Eşi tayin olunca çalışmayı bırakmış.

1990 senesinden beri bir çok televizyon programında danışman ve sunucu olarak çalıştı. Yemek programları sundu. 1994 senesinde bir yağ şifrketinın gerçekleştirdiği yurt çapında yapılan üç yemek yarışmasını kazandı. 1994 senesinde başlayarak uzun seneler Sabah gazetesinin Melodi ekinde yazmaya devam etti. Daha sonra “Sofra dergisi” başyazarı ve yemek danışmanı olarak çalıştı.

Emine Beder, çeşitli televizyon kanallarında ve radyolarda yemek programları sundu. Halen Beyaz TV televizyon kanalında yayına giren bir yemek programı sağlamaktadır.

Emine S. Beder’in İnkılap Yayınevi’nden piyasaya çıkan, altı ciltlik kategorili yemek kitabı ve iki adet de toplu yemek kitabı mevcuttur. Unutulmuş yada unutulmaya yüz tutmuş, çoğu hiç kaleme alınmamış yöre yemeklerini ve öykülerini araştırıp yazmış ve yazmaya devam ediyordir.

Emine Beder, 1980 senesinde evlendi. 2002 senesinde boşandı. Bu evliliğinden iki oğlu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker