Biyografi

Ertuğrul Mavioğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ertuğrul Mavioğlu kimdir?, Ertuğrul Mavioğlu kaç yaşında?, Ertuğrul Mavioğlu evi nerede?, Ertuğrul Mavioğlu nerelidir? Ertuğrul Mavioğlu ev adresi?, Ertuğrul Mavioğlu kaç yaşında?, Ertuğrul Mavioğlu nerede oturuyor?, Ertuğrul Mavioğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ertuğrul Mavioğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1961 senesinde doğan Ertuğrul Mavioğlu şu an için 60 yaşında ve burcundandır. Ertuğrul Mavioğlu doğum yeri ise Adapazarı olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Ertuğrul Mavioğlu Kimdir? – Ertuğrul Mavioğlu Evi Nerede? – Ertuğrul Mavioğlu Nerede Oturuyor?

Ertuğrul Mavioğlu Kimdir?, evi nerede?

Gazetecilik mesleğinin onurunu hep yukarıda tutmuş, bu mesleğin kendine özgü deformasyonlarından uzak kalmayı başarmış bir isim.

Ertuğrul Mavioğlu, 1961 senesinde Adapazarı’nda doğmuştur. Babası İbrahim Mavioğlu bir avukattır. 1978 senesinde kazandığı İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Yüksek Yüksek Okulundan 1986 senesinde mezun oldu. Gazetecilik yapmaya başladı.

Ertuğrul Mavioğlu, 12 Eylül 1980’den sonra Dev-Sol davasından yargılanmış ve 1980-1984 senelerı içerisinde günlerini hapishanede geçirmiştir. Tahliye olduktan sonra adı bu kez Kapalıçarşı’da bir kuyumcu soygununa karışmış ve 1987 senesinde yeniden hapse girmiştir.

Ertuğrul Mavioğlu, Radikal Gazetesinde yazılar yazdı. PKK önderlerinden Murat Karayılan‘la Radikal için yaptığı röportaj sebebiyle “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davada beraat etti.

Nisan 2011 ayında Radikal Gazetesi’nden ayrıldı. IMC Kanalı ile anlaşmaya vardı ve kanalın haber müdürü oldu. Daha sonra Eyüp Can genel yayın yönetmeni olunca, haber koordinatörlüğü görevini bırakmış ve muhabir olarak çalışmaya başlamıştır.

Mayıs 2011 ayında gazeteci Ahmet Şık ve Ertuğrul Mavioğlu, kaleme aldıkları iki cilt halindeki “40 Satır 40 Katır” adlı kitapta, “Ergenekon” soruşturmasının gizliliğini ihlal ettikleri gerekçesiyle yargılandıkları davada beraat etti.

Ertuğrul Mavioğlu, Fatma Meral Mavioğlu ile evlidir.

2013 senesinde PKK‘nın Türkiye’deki kamplarının ilk kez ayrıntılı biçimde kayıt edildiği “Bakur” (Kuzey) belgeselini filmin diğer yönetmeni Çayan Demirel ile birlikte çekti.

BirGün Gazetesi‘nde yazı işleri müdürlüğü ve yazarlık görevi üstlenen Ertuğrul Mavioğlu 30 Mayıs 2013 tarihinde ayrıldı.

Kitapları :
2012 – Cenderedeki Medya Tenceredeki Gazeteci
2010 – Kırk Katır Kırk Satır 2 – Ergenekon’da Kim Kimdir? (Ertuğrul Mavioğlu, Ahmet Şık ile birlikte)
2010 – Kırk Katır Kırk Satır 1 – Kontrgerilla ve Ergenekon’u Anlama Kılavuzu (Ertuğrul Mavioğlu, Ahmet Şık ile birlikte)
2008 – Bizim Çocuklar Yapamadı – Bir 12 Eylül Hesaplaşması-3
2005 – Apoletli Adalet – Bir 12 Eylül Hesaplaşması – 2
2004 – Asılmayıp Beslenenler -Bir 12 Eylül Hesaplaşması – 1

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün