Gürkan Zengin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gürkan Zengin kimdir?, Gürkan Zengin kaç yaşında?, Gürkan Zengin evi nerede?, Gürkan Zengin nerelidir? Gürkan Zengin ev adresi?, Gürkan Zengin kaç yaşında?, Gürkan Zengin nerede oturuyor?, Gürkan Zengin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gürkan Zengin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1968 senesinde doğan Gürkan Zengin şu an için 53 yaşında ve burcundandır. Gürkan Zengin doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Gürkan Zengin Kimdir? – Gürkan Zengin Evi Nerede? – Gürkan Zengin Nerede Oturuyor?

Gürkan Zengin Kimdir?, evi nerede?

2018 senesinde Arap Baharı sonrasında Türkiye’nin yüz yüze kaldığı jeopolitik tabloyu ‘Kuşatma’ isimli kitaplarıyla anlattı.

Gürkan Zengin, 1968 senesinde Ankara‘da doğmuştur. Esasen Trabzonludur. Babası Ahmet Zengin 8 Nisan 2019 tarihinde vefat etti. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Gürkan Zengin, mesleğe 1988 senesinde TRT Haber Merkezi’nde başlayan stajla adım attı. Çeşitli televizyonların Ankara bürolarında muhabir, editör ve haber müdürü olarak çalıştı.

1997 senesinde ATV‘de Çiğdem Anad ile birlikte Son Durak programını hazırlayıp sundu. 2000 senesinde İstanbul‘da CNN Türk Haber Merkezi’nde on yıl boyunca Suat Toktaş ile birlikte Editör programını hazırladı. 2007-2009 içerisinde CNN Türk Haber Koordinatörlüğünde bulundu.

2011-2017 içerisinde Aljazeera Türk Haber Direktörü olarak çalıştı. Aljazeera.com.tr web portalı yayında kaldığı süre içinde ülkenin en prestijli haber portalıydı.

Gürkan Zengin, 2010 senesinde Türk Dış Politikası’nda Ahmet Davutoğlu tesirini ‘Hoca’; 2013 senesinde Arap Baharı’nda Türk Dış Politikasını ‘Kavga’; 2018 senesinde Arap Baharı sonrasında Türkiye’nin yüz yüze kaldığı jeopolitik tabloyu ‘Kuşatma’ isimli kitaplarıyla anlattı.

Gürkan Zengin, Arzu Zengin ile evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Kitapları :
2010 – Hoca
2013 – Kavga
2018 – Kuşatma

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker