Biyografi

Hanefi Avcı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hanefi Avcı kimdir?, Hanefi Avcı kaç yaşında?, Hanefi Avcı evi nerede?, Hanefi Avcı nerelidir? Hanefi Avcı ev adresi?, Hanefi Avcı kaç yaşında?, Hanefi Avcı nerede oturuyor?, Hanefi Avcı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hanefi Avcı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Hanefi Avcı şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Hanefi Avcı doğum yeri ise Karabıyıklı, Pazarcık, Kahramanmaraş olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Hanefi Avcı Kimdir? – Hanefi Avcı Evi Nerede? – Hanefi Avcı Nerede Oturuyor?

Hanefi Avcı Kimdir?, evi nerede?

Eskişehir Emniyet Müdürü ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı görevlerinde bulunmuş olan Türk bürokrat. Avcı’nın 2010 senesinin ağustos ayında piyasaya çıkfazlalaştığı Haliç’te Yaşayan Simınlar; Dün Devlet Bugün Cemaat adlı kitabı, son senelerın en fazla ilgi çeken politik eserlerinden birisi oldu.

Hanefi Avcı, 1956 senesinde, Karabıyıklı, Pazarcık, Kahramanmaraş’da dünyaya geldi. Ortaokulu Gaziantep’de bulunan Karşıyaka Okulu’nda okuyan Avcı, lise öğrenimi için ise Ankara’da bulunan Polis Koleji’ni tercih etti.

Polis Koleji’nin sonrasında Emniyet Teşkilatı için yönetici yetiştiren Polis Akademisi’nden mezun olan Avcı, bunun bunun yanında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimiş de aldı.

1976 senesinde Mersin’e bağlı Mut beldesinde Emniyet Komseri olarak vazifeye başlayan Avcı, daha İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü görevine getirildi.

2003 senesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na getirilen Avcı; 2005 senesinde geçici olarak, 2006 senesinde ise asaleten Edirne İl Emniyet Müdürü oldu 18 Haziran2009 tarihinde Eskişehir İl Emniyet Müdürü olarak atanan Avcı, 2010 senesinin Ağustos ayında, kendi isteği üzerine görevinden ayrıldı ve merkeze alındı.

Hanefi Avcı, Fethullah Gülen cematinin emniyet ve yargı başta olmak üzere birden fazla devlet kurumu içinde yapılanmasını anlattığı kitabı Haliç’te Yaşayan Simonlar; Dün Devlet Bugün Cemaat ile ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Angora yayınlarından çıkan kitap daha piyasaya çıktığı gün yok satarken, İçişleri Bakanlığı’da kitapla alakalı soruşturma başlattı. Kitabın ana başlıkları içerisinde Danıştay Olayı, Ergenekon Soruşturması, Deniz Baykal’ın olaylı kasedi, Erzincan Olayı ve Cemmat Operasyonları gibi ülke gündeminin son senelerını etkileyen en mühim konular yer alıyor.

2006 senesinde TASAM’ın Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülü’nü kazanmış olan Avcı, Emniyet’te teknik-elektronik istihbaratın kurucusu olarak tanınmaktadır.

Hanefi Avcı, Devrimci Karargâh örgütüne yardım etmek suçlamasıyla 28 Eylül 2010 tarihinde tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne kondu. 19 Temmuz 2013’te İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Devrimci Karargâh davasında 15 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali tespit etmesi neticesinde 20 Haziran 2014 tarihinde tahliye edildi.

Kitapları:
2010 – Haliç’te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat
2015 – Cemaat’in İflası, Hoca’nın Ayağının Kaydığı Yer

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün