Bilgi

Hazır olun maskeler çıkıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maskesiz günler için tarih verdi

Hazır olun maskeler çıkıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maskesiz günler için tarih verdi, arayışı içine giren okurlarımız için Hazır olun maskeler çıkıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maskesiz günler için tarih verdi ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Hazır olun maskeler çıkıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maskesiz günler için tarih verdi sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Hazır olun maskeler çıkıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maskesiz günler için tarih verdi

Koronavirüs bilim kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantı ardından kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı, mühim açıklamalarda yer alırken özellikle maskesiz günlerin artık çok yakın olduğunu dile getirdi. Peki maske takmayı ne zaman bırakacağız? Maskeler ne zaman çıkacak? İşte Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın maskesi günler için verdiği o tarih…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yapılan bilim kurulu toplantısı ardından vatandaşların en fazla merak ettiği soruya yanıt verdi. Neredeyse bir buçuk yıla yakın süredir devam eden koronavirüs salgınının başından beri maske takmak zorunda kalan vatandaşlar maskeleri çıkaracakları günleri düşünüyordu. Maskeler ne zaman çıkıyor, maskesiz günler ne zaman başlıyor gibi bir çok sorunun yanıtı araştırılıyor bunun yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca veya sosyal platformdan bu sorular yöneltiliyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün çevrimiçi yapılan bilim kurulu toplantısı ardından maskelerin çıkacağı tarihi verdi.

hazir-olun-maskeler

Maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olacak

Bilim kurulu toplantısı ardından basın toplantısı düzenleyen Fahrettin Koca “Maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz bu yaz olacak.” dedi. Fahrettin Koca açıklamasının devamında ise herkesin aşılama takvimine uyuması gerektiğini, aşılamanın zamanında yapılması durumunda yaz sonunda maskeleri artık çıkacağımızı dile getirdi. Bakan Fahrettin koca açıklamasının devamında, “Maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz bu yaz olacak. Salgının hastalık yükü kadar sosyal yükü altında da yorulduk. Aşı programının başarıyla ve planlandığı hali ile yürütülebilmesi halinde yaz ayları sonunda salgından değil daha güzel günlerden söz edeceğimiz, salgını ülke gündeminden de bireysel gündemlerimizden de çıkaracağımız görünür oldu.” dedi.

Herkesi aşı olmaveyavet etti

Bim Öğle arası saatleri? Bim öğlen arası saatlari nedir

Bim Öğle arası saatleri? Bim öğlen arası saatlari nedir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın toplantısında aşılama süreci ve Türkiye’de mevcut olan aşılarla alakalı de mühim değerlendirmelerde bulundu. Ülkemizde son haftalarda Kullanıma giren aşılara yönelik karşı karşıya geldirılmalar yapıldığını söyleyen Sağlık Bakanı koca, aşıların birbirine karşı üstünlük veya zayıflıklarına göre değerlendirme yapacak kadar zaman geçmediğini dile getirdi. Bunun için uzun seneler sürecek izlemeler gerektiğini söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,” Burada mühim olan, güvenlik ve etkililik testlerini ve klinik incelemelerinı başarıyla tamamlamış olan aşıların kullanıma alınmasıdır. Bakanlığımız, Bilim Kurulumuz bu kriterleri esas alarak en güvenli ve en etkili aşıları vatandaşlarımızın kullanımına sunmak üzere çalışmalar yürütmekte ve yol göstermektedir. Yani, ülkemizde kullanıma giren aşıların etkili ve güvenli olduğundan eminiz. Bunların birbirleri ile karşı karşıya geldirılmaması gerektiği gibi, yakın günlerde olabilecek de olmadığını hatırınızda tutmanızı istirham ederim. Bu nedenle sıranız geldiğinde hangi aşı ile aşılanma olanağınız varsa güvenle o aşıyı olmalısınız.” açıkladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün