Biyografi

Herbert Clark Hoover Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Herbert Clark Hoover kimdir?, Herbert Clark Hoover kaç yaşında?, Herbert Clark Hoover evi nerede?, Herbert Clark Hoover nerelidir? Herbert Clark Hoover ev adresi?, Herbert Clark Hoover kaç yaşında?, Herbert Clark Hoover nerede oturuyor?, Herbert Clark Hoover nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Herbert Clark Hoover hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ağustos.187420.Ekim.1964 senesinde doğan Herbert Clark Hoover şu an için 90 yaşında ve Aslan burcundandır. Herbert Clark Hoover doğum yeri ise West Branch, Iowa, ABDNew York, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Devlet Başkanı olarak devam ettirmektedir.

Herbert Clark Hoover Kimdir? – Herbert Clark Hoover Evi Nerede? – Herbert Clark Hoover Nerede Oturuyor?

Herbert Clark Hoover Kimdir?, evi nerede?

31. Amerika Birleşik Devletleri başkanıdır. 4 Mart 1929 – 4 Mart 1933 tarihleri içerisinde ABD Başkanı olarak görev yaptı.

Herbert Clark Hoover, 10 Ağustos1874 tarihinde West Branch, Iowa, ABD’de doğmuştur. 1891 senesinde Kaliforniya’daki Stanford Üniversitesi‘nin ilk açılış senesindeki öğrencilerinden biri oldu. Jeoloji dalında eğitim yaptı.

1895 senesinde mezun olduktan sonra Nevada’ya giderek maden mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra, Avustralya’da yeni açılan altın madenlerinde müşavir olarak bulundu, on beş yıl dünyanın en ücra köşelerine kadar giderek madencilikle alakalı araştırmalar yaptı, çeşitli madencilik işletmelerinde görev aldı. 1917 senesinde Birinci Dünya Savaşı çıkınca, Hoover, idarecilikteki bilgilerinden dolayı, Avrupa’daki Yardım Komisyonu başkanlığına getirildi, Gıda İşleri’nin başkanı oldu. I. Dünya Savaşı senelerında Amerika’dan yiyecek ve giyecek bağışı toplanarak Belçika ve Fransa’daki halka büyük yardımlar sağlandı. 1920-1928 senelerı içerisinde ticaret bakanlığı yaptı.

1928 senesinde Kasım ayında yapılan başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’den Başkan seçildi. Başkan olmasından kısa bir süre sonra 1929 senesinde ekonomik bunalımına çare bulamadı, New York borsası çöktü ve ABD tarihinin en büyük ekonomik krizine saplandı. Bu kriz Hoover’ın bütün başkanlık zamanında devam etti. Bir sonraki seçimi Franklin Roosevelt‘e büyük bir farkla kaybetti.

Kitaplar ve makaleler yazdı. Kendisinden sonra gelen başkanlara danışmanlık yaptı.

Yıllarca siyaset yaşamından uzak kalan Hoover, 1946’da, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra fakir düşmüş milletlere yardım işinin başına getirildi.

Herbert Clark Hoover, Lou Henry Hoover ile evlendi. Herbert Hoover, Jr. Ve Allan Hoover adlarında iki çocuğu oldu.

Herbert Clark Hoover, 20 Ekim 1964 tarihinde New York, ABD’de 90 yaşında ölmüştür.

Kitapları :
Memoirs (Anılar) adlı (3 ciltlik)
Madencilik İlkeleri
Hürriyete Meydan Okuyanlar
Devamlı Barış için Temeller

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün