Bilgi

Hükümetten Duyuru Yapıldı Nefes Kredisi Limitleri Arttı Başvuruları Başladı

Hükümetten Duyuru Yapıldı Nefes Kredisi Limitleri Arttı Başvuruları Başladı, arayışı içine giren okurlarımız için Hükümetten Duyuru Yapıldı Nefes Kredisi Limitleri Arttı Başvuruları Başladı ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Hükümetten Duyuru Yapıldı Nefes Kredisi Limitleri Arttı Başvuruları Başladı sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Hükümetten Duyuru Yapıldı Nefes Kredisi Limitleri Arttı Başvuruları Başladı

Yapı Kredi Müşterisi Olan Olmayan Başvuru Yapan Herkese Yüksek Meblağlı Kredi İmkanı Sunuyor

Yapı Kredi Müşterisi Olan Olmayan Başvuru Yapan Herkese Yüksek Meblağlı Kredi İmkanı Sunuyor

Son dakika olarak yayımlanan haberde, hükümet destekli olarak verilen nefes kredilerinde limit artışına gidildi. Vatandaşların bildiği 6 ay geri ödemesiz olan ve esnaf olan bireylerin alabilecekleri nefes kredisi kampanyasında yeni detaylar belirlendi. Nefes kredisi devlet destekli olarak bankalar aracılığı ile verilmektedir. Esnaf olan bireylerin aldığı 3000 TL ile 5000 TL hibe destekleri dışında başlatılan nefes kredisi kampanyası en fazla 200 bin TL’ye kadar verilmektedir. 

Sizlerde eğer başvuru yapmak istiyorsanız, KGF aracılığıyla gösterilen şartlara uygun olmanız durumunda nefes kredisi başvurusunu banka kuruluşlarından yapabileceksiniz. Nefes Kredisi başvurusu nasıl yapılır ve kredi veren bankaları haberimizin detay kısmında siz değerli okurlarımıza paylaşmak istedik. İşte detaylar…

Nefes Kredisi Veriliyor

Nefes kredisi esnaf olan bireylere verilen destek kredisidir. Bu kredilerde ilk kredi taksit ödemesini 6 ay ertelemeli yapabileceksiniz. Nefes kredisi 10 milyon TL altında yıllık cirosu olan esnaflara ve 2020 senesinde cirosu 2019 yılına göre % kayıp yaşayanlara verilecek bir kredi türüdür. 

Ticaret yapan, Deniz ticareti yapan, Sanayi ve ticaret odaları, Sanayi ve ticaret borsalarına kayıtlı olan üyelerin başvuru yapacağını aktarabiliriz. 

Nefes Kredisi Ne Kadar Verilecek?

Nefes kredisi almak isteyenlerin merak ettikleri bir diğer konu ise ne kadar onay alabilecekleri olmaktadır. 2020 senesindeki toplam cirosu 1 milyon TL’yi geçmeyen bireyler, en fazla 50 bin TL kredi alabileceklerdir. Nefes kredisi adında kredi nakit başvurusu yapan ve 2020 senesindeki cirosu toplamı 1 milyon TL ile 10 milyon TL içinde olan KOBİ işletmeleri de en fazla 200 bin TL kredi alabileceklerdir. 

Nefes Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nefes kredisi başvurusu yapacak olan bireyler, kredi nakit başvurularını kolay yöntemler ile bankalar üzerinden yapabilecekler. Bankalarda kredi nakit başvurusu yaptığınızda sicil sorgulaması da yapılacak. Bu nedenle eğer banka siciliniz bozuk ise kredi onayı alamayabilirsiniz. Kredi başvurusu için bunun bunun yanında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun verdiği demeçte, TOBB üzerinden yahut odaborsaların sistemi üzerinden evraklarınızı e-belge olarak edinerek, kredi nakit başvurusunu yapabileceksiniz. 

Nefes Kredisi Veren Bankalar

Kredi alacak olan bireylerin en fazla tercih ettiği yer bankalar olacaktır. Banka şubelerine bizzat giderek kredi nakit başvurusu uygulayabilirsiniz. Devlet destekli nefes kredisi için anlaşmalı bankalar şu biçimdedir. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, Akbank, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası. Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası üzerinden kredi alacak olan bireyler faizsiz başvuru yaparak, islami şartlara göre kredi onayı alabileceklerdir. Bu kredilerde faiz yerine kar payı oranı siz değerli okurlarımıza sunulur. 

Geri Ödemeleri Nasıl Olacak?

Nefes kredisi geri ödemeleri için 12 aylık bir vade yapabileceksiniz. 6 ay geri ödemesiz olan bu kredilerde ilk taksit ödemelerinde ise 6 ay erteleme yapma olanağı bi hayli sevindirici haber olmaktadır. Nefes kredisi üzerinden yapılan faiz ve kar payı oranları .5 olarak belirlenmektedir. Banka şubelerine gösterilen tarih günlerinde ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Nefes kredisi alacak bireyler, başvuru yapmak için banka şubelerine gittiklerinde ödemeler ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri de öğreneceklerdir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün