Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek!

Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek!, arayışı içine giren okurlarımız için Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Temmuz ayında çifte bayram! Hem yüzde 6.39 zam, hem de zamlı ikramiye ödenecek!

Temmuz 2021 zam oranları ağır ağır ortaya çıkmaya sürdürmekte. Ocak ve Temmuz aylarında yılda 2 defa olmak üzere memur ve emeklilere zam yapılıyor. Temmuz ayı zam oranı ise enflasyon sayılarına göre belirleniyor. Temmuz ayında şimdiden 6.39 zam oranı netleşirken en düşük maaşı ne kadar olacak sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Peki Temmuz’da memur ve memur emekli maaşları ne kadar olacak? SSK ve BAĞ-KUR emeklileri ne kadar zam oranı alacak?

Ocak ve Temmuz ayları ülkemizde zam ayları olarak bilinmekte. Memur ve emekliler hem Ocak ayında hem de Temmuz ayında olmak üzere yılda 2 defa zam alıyor. Temmuz zamları ise enflasyon oranlarına göre belirleniyor. Mayıs ayı enflasyon sayılarının açıklanması ile birlikte şimdiden emekli ve memurlar yüzde 6.39 zam oranını garantilemiş durumda. Peki Temmuz’da yeni zamlı maaşlar ne kadar olacak? en düşük maaş kaç TL olacak?

temmuz-ayinda-cifte-bayram-hem-yuzde-639-zam-hem-de-zamli-ikramiye-odenecek-1

Kamu Bankalarında Hesabı Parası Olan Vatandaşların Dikkatine! Bunu Yaparsanız Hesaplarınıza Para Yatabilir

Kamu Bankalarında Hesabı Parası Olan Vatandaşların Dikkatine! Bunu Yaparsanız Hesaplarınıza Para Yatabilir

EN DÜŞÜK YÜZDE 6.39 ZAM ORANI GELİYOR

Açıklanan son enflasyon sayıları ile birlikte Temmuz ayında memur ve memur emeklilerinin alacağı maaş zammı oranı en düşük 6.39 olacak. Ocak 2021 saygınlığıyla SSK ve BAĞ-KUR emeklileri enflasyona göre %8.36 zam almıştı. Memur ve memur emeklileri de Toplu anlaşma gereği yüzde 4 zam almış fakat enflasyon oranlarının artması ile birlikte yüzde 6.39 farkı enflasyon farkı almıştı. Şimdi milyonlarca memur ve emekliye temmuz ayında yapılacak olan zammı bekliyor. Temmuz ayında şimdiden açıklanan enflasyon sayılarına göre en düşük yüzde 6.39 zam oranı bulunacağı tahmin ediliyor.

TEMMUZ AYINDA ZAMLI İKRAMİYE DE VAR

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesini de temmuz ayı içinde alacak. Memur ve memur emeklileri için Ocak ayındaki enflasyon farkı şimdiden yüzde üçlük zammı geçti. Şu an için yüzde 3,39 enflasyon farkı görülmektedirken Ayrıca Temmuz ayında emekliler için bayram ikramiyesi de zamlı olarak yatırılacak. Emekliye bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı’nda zaten zamlı olarak hesaplara yatırılmıştır. Kurban Bayramında da 1100 TL olarak zamlı yatırılması bekleniyor. Temmuz ayının 15’inden bu yana emekliye Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri yapılacak.

temmuz-ayinda-cifte-bayram-hem-yuzde-639-zam-hem-de-zamli-ikramiye-odenecek-2

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR?

Ocak ayında en düşük emekli maaşı 3 bin 21 lira olmuştu. Buna göre Haziran ayında enflasyon sayıları hiç yükselme Sebile en düşük emekli maaşı 3214 lira olacak. Açıklanan son enflasyon verilerine göre en düşük memur maaşı ise 3523 liradan 3782 liraya yükselmişti. Mayıs ayı enflasyon sayılarına göre Temmuz ayında yapılacak zamla birlikte en düşük memur maaşı 4 bin 24 lira olacak.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker