İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı

İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı, arayışı içine giren okurlarımız için İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

İlk Evini Alacaklara 40 bin TL Düşük Maliyetle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Vatandaşları sevindiren müjde gündeme geldi! Maliyeti 40.000 TL düşürün! Devletin tespit ettiği bankalar aracılığıla konut hesabı açanlar, belirli bir zaman zarfında birikimde bulunarak devletten geri ödemesiz hibe desteği alabilecek. Konut hesabı bulunanlara devlet destekli hibe oranı, hesabın süresine göre değişmektedir. 40 bin TL düşük maliyetle konut sahibi olmanın ayrıntı kısmı haberimizin detay kısmında sizlerle…

Evlerinin bakım ve onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım desteği ve afet çerçevesinde ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak gerçekleştirilen destekte 40 bin TL ödeme yapılıyor. Vatandaşlarımız konut sahibi olabilsin diye devlet aracılığıyla sağlanan desteklerle düşük faizli kredi uygulaması gerçekleştirilmektedir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaca göre ve destek için tespit edilen koşullara haiz olmak şartıyla ev onarımlarında 20.000 TL, prefabrik ev yapımlarında 30.000 TL, betonarme ev yapımlarında 40.000 TL’ye kadar destek sağlanıyor.

Yardım başvuruları, il ve ilçelerde bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıflarına bizzat yapılabilecektir. Başvurular internet aracılığıyla alınmıyor.

Katkı Payı Ne Zaman Alınabilir?

Katılımcı: Konut satın aldığı tarih saygınlığıyla 6 ay içinde bankaya başvurur. Banka: Ay içinde gerçekleştirilen devlet katkısı ödeme başvurularını takip eden ayın ilk 10 işgünü içinde Bakanlığa iletir. Bakanlık: Bankalar aracılığıyla iletilen belgelerin tarafına ulaşmasını takip eden 10 gün işgünü içinde, alakalı bilgi ve belgeleri kontrol eder ve Devlet desteği ödemesinin hesabının olduğu bankaya aktarılmasını sağlar. Banka: Aynı gün hesap sahiplerine ödeme gerçekleştirir.

Konut Desteği Almak

Devletin tespit ettiği bankalar üzerinden konut hesabı açan bireyler, belirli bir zaman birikimde bulunarak devletten geri ödemesiz hibe elde edebilecekler. Konut hesabı bulunanlara devlet destekli hibe oranı, hesabın süresine göre değişmektedir. 36 – 47 ay devlet destekli konut hesabı açan ve para birikimi yapan vatandaşlara, devletin katkı sağlayacağı oran olurken, azami katkı miktarı 25 bin lira olacak.

Devletten Pandemi Dolayısıyla Aylık 1150 TL Kira Desteği! Son Pandemi Desteği Açıklandı Başvurular Başladı İşte Başvuru

Devletten Pandemi Dolayısıyla Aylık 1150 TL Kira Desteği! Son Pandemi Desteği Açıklandı Başvurular Başladı İşte Başvuru

48 – 59 ay devlet destekli konut hesabı açan ve para birikimi yapan vatandaşlara, devletin destek sağlayacağı oran olarak planlanırken; azami katkı miktarı ise 26 bin 700 TL oluyor. 60 ay ve üzeri devlet destekli konut hesabı açan ve para birikimi yapanlara devletin katkı sağlayacağı oran % olurken azami katkı miktarı da 28 bin 600 lira olacak.

Ev Yapımı Ve Ev Onarım Desteği Tutarı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaçlara göre ve yardım için tespit edilen özelliklere göre ev onarımlarında 20.000 TL, prefabrik ev yapımlarında 30.000 TL, betonarme ev yapımlarında ise 40.000 TL’ye varan destek sunuyor.

Betonarme Ev Yapımı Ve Ev Onarım Desteği Başvurusu 

Yardım için yapılacak olan başvurular, il ve ilçelerde bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı bulunan Sosyal Yardım ve Dayanoşma Vakıflarına bizzat gerçekleştirelecek. Başvurular internet üzerinden alınmıyor.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker