Bilgi

İşi Olmayanlara Devletten 2000 TL Destek Ödemesi Başladı! İşsizler faydalanabilir

İşi Olmayanlara Devletten 2000 TL Destek Ödemesi Başladı! İşsizler faydalanabilir, arayışı içine giren okurlarımız için İşi Olmayanlara Devletten 2000 TL Destek Ödemesi Başladı! İşsizler faydalanabilir ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız İşi Olmayanlara Devletten 2000 TL Destek Ödemesi Başladı! İşsizler faydalanabilir sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

İşi Olmayanlara Devletten 2000 TL Destek Ödemesi Başladı! İşsizler faydalanabilir

İşi olmayan vatandaşlara devlet destekli 2000 TL nakit ödemesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasunu yaptığı bu  sosyal yardım başvurusunda, devlet aracılığıyla 2000 TL nakit desteği iş bulunana kadarki süre içinde masraflarınız için ödenecek. 

Devlet aracılığıyla ödenecek olan yardım paralarından birisi de devlet destekli işi olmayan ve iş arayan bireylere verilen destek ödemeleri olmaktadır. Daha önceki senelerda 900 TL destek olarak verilen bu yardım parası, şimdilerde ise 2000 TL’ye kadar ödenilmektedir. Bunun nedeni ise ülkemizin yaşamış olduğu pandemi dönemidir. Pandemi zamanında gereksinimi olan bireylere iş bulabilmeleri için ve yaşamını sürdürebilmeleri için 2000 TL ödeme verilecek. 

İş gücünü teşvik etmek için verilecek olan bu destek ödemelerinde, 2.5 milyondan fazla insana destek verileceği de bilgisi verildi. İstihdam yardımı olarak verilen bu yardım piçinde, sosyal yardım adı altında 2000 TL’ye kadar destek verilecektir. 

Yapı Kredi Müşterisi Olan Olmayan Başvuru Yapan Herkese Yüksek Meblağlı Kredi İmkanı Sunuyor

Yapı Kredi Müşterisi Olan Olmayan Başvuru Yapan Herkese Yüksek Meblağlı Kredi İmkanı Sunuyor

İş Arayan Kişilere Devlet Destekli Ödeme

Sosyal yardım adı altında verilecek olan bu yardımları alabilmeniz için sosyal yardımlaşma kaydınızın olması ve İŞKUR üzerinde işsiz olarak hesabınızın bulunması gerekiyor. İŞKUR üzerinden hesap oluşturduktan sonra da bu desteğe başvuru uygulayabilirsiniz. Muhtaç durumda olan ve işsiz olan bireyler hem pandemi desteği hem de iş arama desteği alacaklardır. 

İŞKUR üzerinden bu desteği alıp, işe başlayan vatandaşlarımız ise, sağlık yardımlarından ve eğitim yardımlarından almaveya sürecektir. 

İş Verenlere Destek var mı?

İş başvurusu yapacak ve iş arayan bireyler için verilen bu destek, bunun bunun yanında projelere uygun olan iş verenlere de destek olarak nakit yardımı verilmektedir. Kişi işe başlamadan önce hane geliri, asgari ücretin 3/1’i kadar ise ve sosyal yardımlaşma alıyorsa, bu bireylerin İŞKUR aracılığı ile iş bulması durumunda sigorta primlerini İŞKUR ödeyecektir. 

İstihdam Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstihdam yardım başvurusu, belediyelerin sosyal yardımlaşma bölümlerine giderek, yahut İŞKUR kurumlarına giderek başvuru yapılmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra e-devlet sitesi üzerinden İŞKUR yardım parası sorgulamasını uygulayabilirsiniz. E-devlet sitesine giriş yaparak, başvurunuzu sorgulamak için e-devlet şifrenize ihtiyaç mevcuttur. E-devlet şifresi olan bireyler, giriş yaparak olmayan bireyler ise PTT üzerinden 4 TL vererek şifrelerini alabilmektedirler. Verilen bu yardım parası, yalnızca muhtaç durumda olan bireylere verilmektedir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün