Biyografi

Juan Manuel Santos Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Juan Manuel Santos kimdir?, Juan Manuel Santos kaç yaşında?, Juan Manuel Santos evi nerede?, Juan Manuel Santos nerelidir? Juan Manuel Santos ev adresi?, Juan Manuel Santos kaç yaşında?, Juan Manuel Santos nerede oturuyor?, Juan Manuel Santos nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Juan Manuel Santos hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ağustos.1951 senesinde doğan Juan Manuel Santos şu an için 70 yaşında ve Aslan burcundandır. Juan Manuel Santos doğum yeri ise Bogota, Kolombiya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Devlet Başkanı olarak devam ettirmektedir.

Juan Manuel Santos Kimdir? – Juan Manuel Santos Evi Nerede? – Juan Manuel Santos Nerede Oturuyor?

Juan Manuel Santos Kimdir?, evi nerede?

2016 Nobel Barış Ödülü, Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos‘a verildi.

Daha önce Dış Ticaret, Maliye Bakanı ve Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Juan Manuel Santos 7 Ağustos 2010 tarihinden beri Kolombiya Cumhurbaşkanıdır.

Juan Manuel Santos, 10 Ağustos 1951 tarihinde Bogota, Kolombiya’da doğmuştur. Annesi Clemencia Calderón Nieto, babası Enrique Santos Castillo’dur. Büyük amcası Eduardo Santos 1938 senesinden 1942’ye kadar Kolombiya Devlet Başkanı ve ülkenin ileri gelen gazetesi El Tiempo’nun sahibi ve Müdürüydü. Babası Enrique Santos Castillo gazetesi editörü olarak 50 yıl çalıştı.

Daha önce Dış Ticaret, Maliye Bakanı ve Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Juan Manuel Santos 7 Ağustos 2010 tarihinden beri Kolombiya Cumhurbaşkanıdır. 1991 senesinde Dış Ticaret Bakanı olarak görev yaptı. 1992 senesinden 1996 yılına kadar Ticaret ve Kalkınma VII Birleşmiş Milletler Konferansı Başkanı olarak atandı. 1999 senesinde Latin Amerika ve Karayipler (ECLAC) Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu Başkanı olarak atandı ve 2001-2002 dönemi için Corporación Andina de Fomento (CAF) Direktörü olarak görev yaptı.

Nobel Ödül Komitesi Juan Manuel Santos’u, Kolombiya’da 52 senedir süren iç savaşı bitirmeye yönelik çabalarından dolayı ödüle layık gördü. 2016 Nobel Barış Ödülü, Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos’a verildi.

Juan Manuel Santos, 4 yıl süren müzakerelerin sonrasında Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) ile barış anlaşması imzalamıştı. Ancak anlaşma referandumda yalnızca ortalama 63 bin oy farkla reddedilmişti. Kolombiya’daki iç savaşta ortalama 260 bin kişi ölmüş, 6 milyon kişi de evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.

Juan Manuel Santos, 1987 senesinde María Clemencia Rodríguez Múnera ile evlendi. Martín, Maria Antonia ve Esteban adlarında 3 çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün