Milyonlarca kişi erken emekli olabilir! Emeklilik yaşı 48, 49, 51, 52 oluyor! İşte şartlar…

Milyonlarca kişi erken emekli olabilir! Emeklilik yaşı 48, 49, 51, 52 oluyor! İşte şartlar…, arayışı içine giren okurlarımız için Milyonlarca kişi erken emekli olabilir! Emeklilik yaşı 48, 49, 51, 52 oluyor! İşte şartlar… ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Milyonlarca kişi erken emekli olabilir! Emeklilik yaşı 48, 49, 51, 52 oluyor! İşte şartlar… sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Milyonlarca kişi erken emekli olabilir! Emeklilik yaşı 48, 49, 51, 52 oluyor! İşte şartlar…

Erken emeklilik, çalışma yaşamında olan milyonlarca vatandaşın hayali. Emeklilik yaşını erkene çekmek isteyen vatandaşlar için borçlanma yoluyla emeklilik olanağı yer alıyor. Bunun yanında vatandaşların emeklilik yaşı 48, 49, 50, 51 ve 52’ye kadar düşebiliyor. Kadınlar ve Erkeklerde erken emeklilik için işe başlangıç tarihi, yaş ve prim şartları oldukça önem taşıyor. Aynı zamanda 5 yıl geriye dönük vergi indiriminden de faydalanarak erken emekli olmak olabilecek. Erken emeklilik şartları ve detaylar haberimizin detay kısmında…

Milyonlarca çalışan erken emekli olma fırsatlarından yararlanmak için internet üzerinde araştırma yapmaya sürdürmekte. Kadın ve erkeklerde farklı borçlanma şekilleri ile Erken emeklilik olabilecek. Kadınlarda doğum borçlanması, erkeklerde ise askerlik borçlanması ile emeklilik yaşını erkene çekebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla yayına giren bilgilere göre 55010 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu ikaznca boşta geçirdiğiniz süreleri emekliliğe saymak için borçlanabilirsiniz.

milyonlarca-kisi-erken-emekli-olabilir-emeklilik-yasi-48-49-51-52

BORÇLANMA İLE ERKEN EMEKLİLİK FIRSATI

Emeklilik için borçlanma yapmak isteyen vatandaşların bazı şartlara sahip olması gerekiyor. Emeklilik yaş şartını tamamlayanlar, Prim gün sayısını dolduranlar, askerlik ve doğum borçlanmasında nasıl bir vergi avantajından faydalanacaklarını Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan öğrenebilirler. Borçlanma başvurusu şu ana kadar en fazla doğum borçlanması ve askerlik borçlanması olarak yapıldı. askerlik borçlanmasından, uzun ve kısa dönem er ve erbaş olarak askerliğini yapan, yedek subay okulunda eğitim gören vatandaşlar faydalanabiliyor.

Sigortalı olarak çalışan kadınlar ise saç sigortası ve normal çalışmaya başladıkları tarih içinde doğan çocukları ve sigorta ve bu çalışmaya başladıktan sonra doğan çocukları için 2 yıla kadar doğum borçlanması yapabiliyor.

ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI PRİMİ NE KADAR?

Erken emeklilik fırsatından yararlanmak için askerlik ve doğum borçlanması yapmak isteyen vatandaşlar bunun yanı sıra prim ödemelerinin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyor. Borçlanma yapanlar için 2021 senesinde prim ödemeleri 38.16 TL ile 286.20 TL içinde değişiyor. Borçlanmalar sigortalıların en düşük Kazancı üzerinden yapılıyor. 2021 senesinde 540 günlük askerlik borçlanması için 20.606.40 TL prim ödemek gerekiyor.

Kadın sigortalılar her çocuk için 2 yıla kadar olmak üzere üç çocuk için toplam 6 yıla kadar doğum borçlanması yapabilir.  Doğum borçlanması primi de bir çocuk için en düşük kazançtan 2021 senesinde 720 gün olarak 27.475.20 TL ödeniyor.

milyonlarca-kisi-erken-emekli-olabilir

Tronpad nedir? Tronpad Coin kaç TL? Tronpad Coin ne kadar yükselir?

Tronpad nedir? Tronpad Coin kaç TL? Tronpad Coin ne kadar yükselir?

VERGİ MATRAHINDAN DÜŞMEK MÜMKÜN

Doğum ve askerlik borçlanması hakkı olan vatandaşların büyük kısmı bunun yanı sıra vergi avantajından yararlanabileceklerini bilmiyor. İşçi ve memur statüsünde çalışan ve serbest meslek kazancı elde eden vatandaşlar Vergi Kanunu’na göre SGK’ya ödedikleri borçlanma tutarının vergi matrahından düşebiliyor.

ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI NASIL YAPILMALI?

Askerlik ve doğum borçlanması süresi sigortalılar aracılığıyla serbestçe belirlenebilir. Aynı zamanda sigortalıların bu süre tamamını borçlanma mecburiyeti de yer almıyor. Öncelikle emeklilik için ne kadar borçlanma yapmaya gereksiniminiz olduğu belirlemeli ve ardından bu hususta SGK’ya dilekçe yazmalısınız.

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker