Murat Somer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Murat Somer kimdir?, Murat Somer kaç yaşında?, Murat Somer evi nerede?, Murat Somer nerelidir? Murat Somer ev adresi?, Murat Somer kaç yaşında?, Murat Somer nerede oturuyor?, Murat Somer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Murat Somer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Murat Somer şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Murat Somer doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Murat Somer Kimdir? – Murat Somer Evi Nerede? – Murat Somer Nereli?

Murat Somer Kimdir?, evi nerede?

Doçent Dr. Murat Somer Koç Üniversitesi’nde Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler alanında öğretim üyesidir.

Murat Somer, 1970 senesinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümü mezunu olan Murat Somer, master (ekonomi) ve doktora (politik ekonomi ve kamu politikaları) derecelerini Los Angeles’da Güney Kaliforniya Üniversitesi‘nden (USC) aldı.

Murat Somer, Koç Üniversitesi’ne katılmadan önce “modern dünya çapında etnik çatışmalar” hususunda bir Mellon doktora-sonrası bursunun sahibi oldu ve Washington Üniversitesi Seattle’da ders verip doktora-sonrası araştırmalar yaptı.

Doçent Dr. Murat Somer Koç Üniversitesi‘nde Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler alanında öğretim üyesidir. Uzmanlık alanları karşı karşıya geldirmalı siyaset ve politik ekonomi olan Murat Somer’in araştırmaları dünya çapında ve Türkiye’de demokratikleşme, otoriter ve hibrit rejimler, etnik siyaset ve çatışmalar, dinsel ve laik siyaset şekilleri ve siyasal İslam, Kürt meselesi, ve Türkiye, Ortadoğu ve Doğu Avrupa siyasetleri üzerinedir.

Karşılaştırmalı politika, ülkeler arası politik ekonomi, 21. Yüzyılda otoriterlik ve demokrasi, ve dünya çapında din ve laiklik üzerine lisans ve lisansüstü dersler veriyor.

Araştırma ve makaleleri kitaplarda, kitap derlemelerinde, ve Comparative Political Studies, Democratization, The Middle East Journal,ve Third World Quarterly gibi ülkeler arası akademik dergilerde yayınlandı.

Milada Dönüş: Ulus-Devletten Devlet-Ulusa Türk ve Kürt Meselesinin Üç İkilemi adlı kitabı, sosyal bilimlerde 2015 senesinde Sedat Simavi Ödülüne layık bulundu. Türkiye basınının kapsamlı içerik analizi temelinde “dindar ve laik elit değerleri” üzerine araştırmasıyla 2009 senesinde Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma ödülüne layık bulundu.

Harvard Üniversitesi’ndeki Weatherhead Center for International Affairs’in bir asosiye üyesi olan Murat Somer, çeşitli ziyaretçi görevler içerisinde, Demokrasi ve Kalkınma bursiyeri ünvanıyla 2010-2011 senelerında Princeton Üniversitesi‘nde ve kıdemli araştırmacı olarak 2013 senesinde Stockholm Üniversitesi‘nde çalıştı.

Ziyaretçi akademisyen ve asosiye üye olarak 2016-2017 senelerında Harvard Üniversitesi’ndeki Weatherhead Center for International Affairs’te bulundu ve çalıştı.

Dünyanın bir çok üniversitesinde, düşünce kuruluşlarında ve sivil toplum örgütlerinde konuşmalar ve dersler verdi. Foreign Policy, AlJazeera Turk, Radikal 2 ve T24 gibi platformlarda fikir yazıları yayınlandı. NTV, CNN Türk, Deutsche Welle ve Al Jazeera International gibi medya kuruluşlarında programlara katıldı ve röportajlar verdi.

Kitapları :
2015 – Sosyal Demokratlar ve Türkiye’de Kürt Sorunu
2015 – Milada Dönüş

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker