Bilgi

Normalleşme Süreci İlk Adımı Atıldı 1103 TL Ödenecek

Normalleşme Süreci İlk Adımı Atıldı 1103 TL Ödenecek, arayışı içine giren okurlarımız için Normalleşme Süreci İlk Adımı Atıldı 1103 TL Ödenecek ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Normalleşme Süreci İlk Adımı Atıldı 1103 TL Ödenecek sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Normalleşme Süreci İlk Adımı Atıldı 1103 TL Ödenecek

Pandemi süreci kapsamı içinde normal hayata dönme süreci ilk adımı atıldı 1103 TL ödenecek haberleri bir çok vatandaşın umut bulmasını sağlamıştır. Pandemi süreci kapsamı içinde bir çok iş yeri; kısa çalışma uygulaması yapmaya başlamıştır. Bazı iş yerleri de personelleri için; ücret izin politikası uygulamaya başlamıştır. Lakin şimdilerde normal hayata dönme için, bazı destekler verilmektedir. Bu desteğin miktarı ise; şuan için 12 milyar olarak bilinmektedir. Lakin bu yaptırım yalnızca, normal hayata dönmeye başlayan iş yerleri için uygulanacaktır. Ülkemizde bulunan ve hala kapalı olan dükkanlar bu desteklerden yararlanamazlar. Pandemi sürecinde açılması yasak olan bir çok iş yeri mevcuttur. Bu iş yerlerinin büyük bir çoğunluğu ise, kafe ve restoranlardan buluşmaktedir.

Normalleşme Ödeneği Nedir?

Personellerini ücretsiz izine ayırmak zorunda kalan bir çok personelin en merak ettiği konulardan bir tanesi de normal hayata dönme ödeneği nedir? Konusudur. Normal olarak çalışmalarını sürdüren personellerin aldığı kısa çalışma fiyatları, aylık olan gün miktarının 30 güne kadar çıkması yaşandığında, iş veren birinin ödemesi gereken prim miktarından 1.103 TL mahsuplaşma gerçekleştirilecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini yapan Zehra Zümrüt Selçuk normal hayata dönme aracılığıyla vatandaşların çıkarını korumaya özen gösterileceği bilgisini de vermiştir.

Karşılıksız Çek Affı geliyor mu? 2021 Çek Affı yasası var mı

Karşılıksız Çek Affı geliyor mu? 2021 Çek Affı yasası var mı

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yapacağı yardımlardan yararlanmak isteyen bir çok vatandaş başvurular ne zaman başlıyor? Sorusunu sormaya sürdürmektedir. Başvuruların bugün itibariyle açıldığı verilen bilgiler içindedır. 1 Ağustos tarihinden bu yana uygulanan düzenlemeye bağlı olarak destek başvuruları başlamıştır. Siz de bu yaptırımlardan yararlanmak istiyorsanız, tarihleri kaçırmamanız ve isteklerinizi en kısa zaman zarfında iletmeniz gerekmektedir.

Ağustos ayı ve ardından çalışmalarını sürdürmeye devam eden sigortaları bireyler için SGK primlerinin olduğu belgelerin tamamı, 1 Eylül ile 26 Eylül aralığında düzenlemeye alınacaktır. Kısa çalışma sürecinin sonlandığı zaman dilimini takip eden vatandaşların tamamının 3 ay gibi bir süre boyunca prim desteği almaları olabilecekdür. Bu yaptırımlara göre, kısa çalışmaya devam etmek zorunda kalan ve ücretsiz olmak üzere izine ayrılmak zorunda kalan bireylere, aylık olarak 1103,63 TL gibi bir destek verilecektir. Prim destekleri olarak baz alınan tutarlar ise; iş veren bireylerin SGK kurumuna yatıracağı bütün prim miktarlarından da hesaba da geçirilecektir.

Normalleşme Desteği Ne Kadar Süre Verilecek?

Ülkemizde hala sürdürmekte olan pandemi sebebiyle verilen normal hayata dönme desteğinden yararlanma şansı elde eden vatandaşların büyük bir çoğunluğu normal hayata dönme desteği ne kadar süre verilecek? Ve bu destekten yararlanmak için ne yapmalıyız? Sorularını sormaya ve konuya yönelik araştırmalar yapmaya sürdürmektedir. Bakanlık aracılığıyla sağlanan normal hayata dönme desteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği bilgilere göre tüm sektörleri içine alacak biçimde veya sektörel bir biçimde 6 aya varan bir süreyle uzatılacağı yönünde olmuştur.

Çalışan bireylerin aldığı fiyatların, asgari ücret bölümünden kesilmesi durumunda sosyal güvenlik kapsamı içinde yatan primlerin işveren ve işçi payları da karşılanacaktır. Bu payları karşılayacak olan kurum ise; İşsizlik Sigortası Fonu olarak belirlenmiştir. Normalleşme desteklerinin, toplamda 12 milyar gibi bir rakama ulaşması da beklentiler içindedır.

Destekten Yararlanabilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir

Destekten yararlanılabilmesi için yapılması gerekenler, işveren aracılığıyla yaşanacaktir. Destek yararlanmaya hak kazanmış olan işyerleri, Sosyal Güvenlik Kurumunun kendi adresine girerek, işlemlerini yapabilirler. Bu yaptırım, 7252 4447 satılı kanunun 26. Maddesi gereğince uygulanmaktadır. İşlemlerin gerçekleşmesi halinde, pandemi sürecinde ödemelerini alamamış ve işsiz kaldığı için ekonomik anlamda sorun yaşayan bir çok işçinin rahatlaması sağlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün