Biyografi

Samuel Hopkins Adams Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Samuel Hopkins Adams kimdir?, Samuel Hopkins Adams kaç yaşında?, Samuel Hopkins Adams evi nerede?, Samuel Hopkins Adams nerelidir? Samuel Hopkins Adams ev adresi?, Samuel Hopkins Adams kaç yaşında?, Samuel Hopkins Adams nerede oturuyor?, Samuel Hopkins Adams nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Samuel Hopkins Adams hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Ocak.187115.Kasım.1958 senesinde doğan Samuel Hopkins Adams şu an için 87 yaşında ve Kova burcundandır. Samuel Hopkins Adams doğum yeri ise Durkirk, New YorkBeaufurt, Güney Carolina olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Samuel Hopkins Adams Kimdir? – Samuel Hopkins Adams Evi Nerede? – Samuel Hopkins Adams Nerede Oturuyor?

Samuel Hopkins Adams Kimdir?, evi nerede?

Yazar ve gazeteci olan Adams roman, öykü ve biyografi türünde elliyi aşkın eseriyle ünlenmiştir.

1871‘de doğan Adams, 1891‘de Hamilton College kolejindeki öğrenimini bitirdikten sonra 1900‘e kadar New York Sun gazetesinde, 1901-05 içerisinde Mc Clure Grubu ve Mc Clure’s Magazine ile çeşitli yayıncılık ve reklamcılık işlerinde çalıştı.

Zaman zaman Warner Fabian lakabını da tercih ederek kolay okunan, güncel poblemleri konu alan hafif romanlar yazdı.

Dönemindeki yolsuzlukların perde arkasını araştırmakla ünlenen Adams, 1905‘te Collier‘s, The National Weekly‘ye sahte patentli ilaçları teşhir eden bir dizi makale yazdı.

1906‘da ise Saf gıda ve ilaç yasasının çıkmasını sağlayan “Büyük Amerikan Sahtekarlığı” adlı yazı dizisini yazdı.

1926‘daki “Şenlik” adlı romanında ve 1939Warren Gamaliel Harding‘in biyografisi olan “İnanılmaz Çağ” Harding yönetiminin skandallarını açıkladı.

Ayrıca Adams 1930‘daDaniel Wehster‘in “Tanrısal Daniel” ve 1945‘de Alexander Woollcott‘un biyografilerini yazdı.

Sinemaya bir araya getirilen ve ödüller almış olan başlıca romanları; Gece Otobüsü (1934), Harvey Kızları (1942)’nın bunun yanında Büyükbabanın Öyküsü (1955) adlı kitabında büyükbabasının New York eyaletinin kuzeyiyle alakalı anılarını anlattı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün