Biyografi

Şirincan Çakıroğlu Kimdir? Evi Nerede?

Şirincan Çakıroğlu Kimdir? – Şirincan Çakıroğlu Evi Nerede? – Şirincan Çakıroğlu Nereli?

Şirincan Çakıroğlu kimdir?, Şirincan Çakıroğlu kaç yaşında?, Şirincan Çakıroğlu evi nerede?, Şirincan Çakıroğlu nerelidir? Şirincan Çakıroğlu ev adresi?, Şirincan Çakıroğlu kaç yaşında?, Şirincan Çakıroğlu nerede oturuyor?, Şirincan Çakıroğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şirincan Çakıroğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1982 senesinde doğan Şirincan Çakıroğlu şu an için 39 yaşında ve burcundandır. Şirincan Çakıroğlu doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Şirincan Çakıroğlu Kimdir?, evi nerede?

Şirincan Çakıroğlu, 1982 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Liseyi, TED Ankara Koleji‘nde; Üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde okumuştur. Ortaokul’da Müjdat Gezen‘in çocuk kampında Şevket Çoruh‘tan ilk tiyatro derslerini aldı. Lise’de tiyatroda ve üniversitede kısa filmlerde oynadı.

Çalışma hayatına televizyonda yapım yardımcılığı yaprak başladı. 2007 senesinde İstanbul’a geldi. Bir süre dizi ve film setlerinde prodüksiyon asistanlığı, uzun bir süre de yönetmen yardımcılığı yaptı. Bu sürede Kartal Tibet, Serdar Akar, Hakan Algül, Ömer Faruk Sorak gibi kıymetli yönetmenlerle çalışma fırsatı yakaladı.

Şirincan Çakıroğlu, Tiyato oyunluğu, Sinema ve dizi oyunculuğu bunun yanında; senaryo yazarlığı, reji asistanlığı, yardımcı yönetmenlik de yapmaktadır. Kanal B ekranlarında yayına giren çocuk kuşağı programı yapım yardımcılığı görevini üstlendi. 2007 senesinde İstanbul‘a gelen Şirincan Çakıroğlu dizi ve film setlerinde prodüksiyon asistanlığı, yönetmen yardımcılığı gibi görevler yaptı.

2009 senesinde Neşeli Hayat filminde asistanlığını yapığı Yılmaz Erdoğan‘ın yönlendirmesiyle BKM Mutfak ikinci dönem atölyesine katıldı. Atölyede kazandığı senaryo yazımı ve oyunculuk deneyimini Çok Güzel Hareketler Bunlar programı son sezonunda sahneye taşıma fırsatı buldu.

Kelebeğin Rüyası, Pek Yakında, Çarşı Pazar, Kocan Kadar Konuş sinema filmlerinde, Güldür Güldür’de ve çeşitli reklam filmlerinde rol aldı.

2010 – 2011 senelerı içerisinde BKMYılmaz Erdoğan tarafından kurulan PROT atölyesinde senaryo ve oyunculuk dersleri alarak Çok Güzel Hareketler Bunlar seti için oyunculuk ve skeç yazarlığı görevlerinde bulundu.

2011 senesinde Ülker Dankek Çay Saati reklamında oynadı.

Güldür Güldür” adlı komedi programında oyunculuk yapmaya devam ediyordir. “Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Alper Kul, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Çağlar Çorumlu, Onur Buldu, Özgün Aydın, Onur Atilla ile beraber oynadı.

2014 senesinde senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz’ın yaptığı “Pek Yakında” adlı sinema filminde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Ayşen Gruda, Tülin Özen ile birlikte rol aldı.

Yedi komedyen kadından oluşan ve Aralık 2015’te kurulan Hatunlar Stand-Up gurubu ile “Çok da Fifi” gösterileriyle 2015 senesinden beri hem İstanbul’da hem Türkiye’nin bir çok kentinde gösteriler düzenledi.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2016 – 2018 – Çok Da Fifi – Hatunlar Stand-up
2017 – 2018 – Üstüme Gelmeyin – Living Room

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Kocan Kadar Konuş (Seval)(sinema filmi)
2015 – Çarşı Pazar (Sunucu)(sinema filmi)
2014 – Pek Yakında (sinema filmi)
2013 – Güldür Güldür – (Fatoş Kardeş) (Tv Dizisi)
2013 – Kelebeğin Rüyası – (Ayşegül)(sinema filmi)
2011 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (dizi)
2003 – Aynada (Kısa Film)
2001 – Faaliyetler ve Topluluklar (Kısa Film)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün