Biyografi

Taylor Lautner Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Taylor Lautner kimdir?, Taylor Lautner kaç yaşında?, Taylor Lautner evi nerede?, Taylor Lautner nerelidir? Taylor Lautner ev adresi?, Taylor Lautner kaç yaşında?, Taylor Lautner nerede oturuyor?, Taylor Lautner nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Taylor Lautner hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Şubat.1992 senesinde doğan Taylor Lautner şu an için 29 yaşında ve Kova burcundandır. Taylor Lautner doğum yeri ise Grand Rapids, Michigan, A.B.D. olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Taylor Lautner Kimdir? – Taylor Lautner Evi Nerede? – Taylor Lautner Nerede Oturuyor?

Taylor Lautner Kimdir?, evi nerede?

Stephenie Meyer’ın aynı adı taşıyan çoksatan hikayesinden bir araya getirilen The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) adlı film serisindeki Jacob Black kişiliği ile dünya çapında üne kavuşmuş olan Amerika’lı sinema oyuncusu. Twilight’ın bunun yanında birden fazla T.V. filminde rol almış olan genç oyuncu bunun bunun yanında animasyonlar için de seslendirme çalışmalarında bulunmaktadır.

Taylor Lautner, 11 Şubat1992 tarihinde, Grand Rapids, Michigan, A.B.D.’de dünyaya geldi. Babası Daniel sivil havacılık pilotu, annesi Deborah ise bilgisayar yazılım şirketinde çalışan bir yazılımcı olan Lautner, çocukluğunu Hudsonville, Michigan’da geçirdi. Anne tarafından kanında kızılderili unsurlar bulunan Lautner, Makena adlı kızkardeşi ile beraber Roma Katoliği mezhebi kaidelerinca büyütüldü.

Altı yaşındayken karate eğitim hayatına başlayan Lautner, 18 yıllık geçmişi olan çocuklara yönelik T.V. dizisi Power Rangers’da rol almış olan karate hocasının aracılığıyla genç yaşta oyunculuk kariyerine başladı. Genç oyuncunun rol aldığı ilk film, T.V. için çekilmiş olan 2001 yapımı Shadow Fury oldu.

Taylor Lautner, 2003 senesinde halen 11 yaşındayken NASKA’s Black Belt Open Forms’da dünyanın 1 numarası olmayı başardı. Ve halen 12 yaşında siyah kemeriyle 3 defa Junior World Championships’e katılmıştı.

10 yaşındayken Los Angeles‘a yerleşti. My Wife and Kids(2001), Summerland(2004), The Bernie Mac Show(2001), The Nick & Jessica Variety Hour(2004) adlı TV yapımlarında rol aldı.

Oyunculuktaki ilk senelerı T.V. filmlerinde aldığı ufak rollerle geçen Lautner, ilk büyük çıkışını Cheaper by the Dozen II adlı sinema filminde Steve Martin ile beraber oynama şansını elde ederek yakaladı.

Taylor Lautner’in başrol oynadığı ilk yapım, 2005 senesinde vizyona giren ve yönetmenliğini Kill Bill, Desperado gibi tanınmış filmlerin arkasındaki isim olan Robert Rodriguez’in yaptığı The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D oldu. Aynı yıl içinde What’s New, Scooby-Doo, Danny Phantom ve Duck Rogers adlı animasyonlarda seslendirme sanatçısı olarak çalışan Lautner, 2006 senesinde da iki T.V. filminde oyuncu olarak rol aldı.

Genç oyuncunun Holywood starları arasına girmesi ise, Stephenie Meyer’ın aynı adı taşıyan çoksatan hikayesinden bir araya getirilen The Twilight Saga (Alacakaranlık Efsanesi) adlı film serisindeki Jacob Black kişiliği ile gerçekleşti. Twilight’da Kristen Stewart ve Robert Pattinson ile beraber kamera karşısına geçen başarılı oyuncu, serinin bu ilk filminde ufak bir rolde yer aldı. 2009 senesinde vizyona giren serinin ikinci filmi New Moon için toplam 12 kilo alan ve kaslı bir görünüme kavuşmak için vücut çalışan Lautner, kurtadamların önderini rol aldığı film aracılığıyla dünya çapında birden fazla hayrana sahip oldu. Serinin üçincü filmi Eclipse’in de kadrosunda bulunan oyuncu bunun bunun yanında 2010 senesinin gözde romantik komedi filmlerinden Valentine’s Day’de rol arkadaşı Talor Swift ile beraber öpüştüğü sahne ile MTV Sinema Ödülleri’nde En İyi Öpüşme’ye aday gösterildi.

Taylor Lautner 2011 senesinde vizyona giren Abduction filminde oynadı.

Taylor Lautner, bir ara, Selena Gomez ve Taylor Swift ile birliktelik yaşamıştır.

Filmleri :
2001 – My Wife and Kids
2001 – The Bernie Mac Show
2004 – Summerland
2004 – Jessica Variety Hour
2005 – Cheaper by the Dozen 2
2005 – The Adventures of Sharkboy and Lavagirl in 3-D
2006 – He’s a Bully, Charlie Brown
2008 – Twilight
2009 – New Moon
2010 – Eclipse
2010 – Valentine’s Day
2011 – Alacakaranlık Efsanesi:Şafak Vakti Bölüm 1
2011 – Abduction (Kaçış)
2012 – Alacakaranlık Efsanesi:Şafak Vakti Bölüm 2

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün