Tim Cook Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tim Cook kimdir?, Tim Cook kaç yaşında?, Tim Cook evi nerede?, Tim Cook nerelidir? Tim Cook ev adresi?, Tim Cook kaç yaşında?, Tim Cook nerede oturuyor?, Tim Cook nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tim Cook hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Kasım.1960 senesinde doğan Tim Cook şu an için 61 yaşında ve Akrep burcundandır. Tim Cook doğum yeri ise Alabama , ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Tim Cook Kimdir? – Tim Cook Evi Nerede? – Tim Cook Nerede Oturuyor?

Tim Cook Kimdir?, evi nerede?

Apple’ın CEO’su

Tim Cook, 1 Kasım 1960 tarihinde ABD, Alabama’da doğmuştur. Robertsdale Lisesi’nden mezun oldu. 1982 senesinde Auburn Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988 senesinde Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Okulunda (MBA) İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı eğitimini bitirdi.

Mezun olduktan sonra önce Integrated Electronics şirketinde COO (şef operasyon sorumlusu) olarak çalıştı. Sonra da Compaq şirketinde Kurumsal Malzemelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 12 yıl boyunca IBM‘in kişisel bilgisayarlar bölümünde Kuzey Amerika Lojistiğinden sorumlu direktör olarak görev yaptı.

Steve Jobs‘un ve Apple’ın dikkatini ise üretim işletmesinde gerçekleştirdiği milyonlarca dolarlık tasarruf operasyonu ve perakende stratejisiyle çekti ve Apple’a transfer teklifi aldı. Tim Cook, Mart 1998’den beri Apple’ada çalışmaktadır.

Apple’da Uluslararası Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak işe başlayan Cook, 2004 senesinde Steve Jobs pankreas cerrahi operasyonu olduğunda 2 aylığına Apple’ın CEO’luğunu yaptı. 2007 senesinde Apple’da COO yani Baş Operasyon Sorumlu’luğuna terfi oldu.

2009 senesinde Steve Jobs karaciğer nakli olduğu için birkaç aylığına tekrar CEO’luğa geçti. Ocak 2011′de ise Steve Jobs 3. kez sağlık iznini istediğinde tekrar CEO’luğa geçti fakat bu sürede Steve Jobs’da işlerden tamamiyle çekilmedi. 25 Ağustos tarihinde ile Steve Jobs’un kendi isteği üzerine CEO’luk görevine getirildi.

Apple’ın CEO’su Steve Jobs‘un sağlık poblemlerindan dolayı 24 Ağustos 2011 tarihinde Apple’ın CEO’luğundan ayrılmasının sonrasında Apple’ın yeni CEO’su olmuştur. Tim Cook, Mart 1998’den beri Apple’ada çalışmaktadır.

Tim Cook bunun bunun yanında Nike’ın yönetim kurulunda da bulunmaktadır.

Apple CEO’su Tim Cook 30 Ekim 2014 tarihinde kamuya eşcinsel olduğunu açıkladı ve eşcinsel olmakla gurur duyduğunu dile getirdi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker