Yılmaz Ulusoy Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yılmaz Ulusoy kimdir?, Yılmaz Ulusoy kaç yaşında?, Yılmaz Ulusoy evi nerede?, Yılmaz Ulusoy nerelidir? Yılmaz Ulusoy ev adresi?, Yılmaz Ulusoy kaç yaşında?, Yılmaz Ulusoy nerede oturuyor?, Yılmaz Ulusoy nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yılmaz Ulusoy hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1941 senesinde doğan Yılmaz Ulusoy şu an için 80 yaşında ve Oğlak burcundandır. Yılmaz Ulusoy doğum yeri ise Of, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Yılmaz Ulusoy Kimdir? – Yılmaz Ulusoy Evi Nerede? – Yılmaz Ulusoy Nerede Oturuyor?

Yılmaz Ulusoy Kimdir?, evi nerede?

Yılmaz Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Yılmaz Ulusoy, 1 Ocak 1941 tarihinde Trabzon’un Of beldesinde doğmuştur. Annesi Rahime Balcı, babası Mehmet Bahattin Ulusoy’dur. Saffet Ulusoy kardeşi, Haluk Ulusoy ise yeğeni olur. 7 erkek 4 kız çocuğu olmak üzere 11 kardeştirler.

Orta öğrenimini Trabzon’da bitirdi. 1958 senesinde Liseyi bitirdikten sonra babasının 1937 senesinde bir otobüs alarak başlattığı Ulusoy Holding’de çalışmaya başladı. Öncelikle yolcu taşımacılığı ile başlayan kurum seneler içinde ülkeler arası nakliye, turizm, inşaat, denizcilik ve tekstil alanlarında faaliyetlere başladı.

Ulusoy aile şirketinin 50’lerde ulaşıma önem vermesi taşımacılıkta; 60’larda ihracata önem vermesi de inşaat ve müteahhitlik alanında büyümesini sağladı. 1970’te Ulusoy Turizm ve Seyahat A.Ş.’nin kurulmasıyla Ulusoylar, turizm sektörüne girdi. 1973’te Ulusoy Transport Company kuruldu. Uluslararası TIR taşımacılığı alanında büyük bir atılım gerçekleşti. İstanbul’dan ve Türkiye’nin mühim ticari merkezlerinden yurtiçi ve yurtdışı nakliye hizmetleri gerçekleştirildi. Bu hizmetlerle Türkiye’ye 1.7 milyar dolar döviz girdisi sağlandı ve Ulusoy ailesi her sene altın madalya ile ödüllendirildi. 80’li senelerda Türkiye’de karayolları yapımına ve ihracata oldukça önem verilmesi, Ulusoy şirketlerinin daha da büyümesini sağladı. 90’lı senelerda Ulusoy, çeşitli sektörlerde etkinlik gösteren Türkiye’nin saygın kuruluşları içerisinde yerini aldı.

1959 senesinde Trabzon Erdünyaya geldi kulubünde futbol kulüp yöneticiliği yapmaya başladı.

1962 senesinde işinin gereği Samsun’a yerleşti. Samsun’da 1963 senesinde, önce “Fener Gençlik” te başlayan spor kulübü yöneticiliğinin sonrasında, 1965’te kurulmasına öncülük ettiği “Samsunspor” da hem Kurucu üye hem de ilk Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer aldı. 28 Şubat 1968 – 31 Mayıs 1971 tarihleri içerisinde Samsunspor kulübü başkanlığı yaptı.

1974 senesinde İstanbul’a yerleşti. Ulusoy şifrketindaki işine burada devam etti.

1985 senesinde kurulan Güreş Federasyonu’nda as Başkan olarak görev aldı.

2008 senesinde Ulusoy Holding‘den ayrılarak kendisi adına Yılmaz Ulusoy Holding‘i kurdu. halen Yılmaz Ulusoy Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. ULUSOY Holding’ten 9 şirket alarak ayrıldı, 3 çocuğuyla birlikte kurduğu 15 şirketli Yılmaz Ulusoy Holding’in başına geçti. İnşaat, gayrimenkul, turizm ve denizcilik alanında yeni yatırımları ve faaliyetleri sürüyor.

İTO, İSO ve DTO Meclis Üyeliği, TÜSİAD Üyeliği gibi mesleki örgütlerde bulunan Ulusoy, bunların bunun yanında vakıf üniversiteleri mütevelli heyetinde, sanat, kültür, spor ve çevre ile alakalı birden fazla sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapmaktadır.

Yılmaz Ulusoy, Serap Ulusoy ile evlidir ve Pınar Ulusoy Şenol, Pelin Ulusoy Tepret, Mehmet Yılmaz Ulusoy adlarında 3 çocuğu mevcuttur. Kaan Şenol, Yılmaz Ulusoy, Hikmet Can Tepret ile Mina Tepret adlarında ikiz torunları mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker