Biyografi

Tolga Tanış Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tolga Tanış kimdir?, Tolga Tanış kaç yaşında?, Tolga Tanış evi nerede?, Tolga Tanış nerelidir? Tolga Tanış ev adresi?, Tolga Tanış kaç yaşında?, Tolga Tanış nerede oturuyor?, Tolga Tanış nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tolga Tanış hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. senesinde doğan Tolga Tanış şu an için yaşında ve burcundandır. Tolga Tanış doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Tolga Tanış Kimdir? – Tolga Tanış Evi Nerede? – Tolga Tanış Nerede Oturuyor?

Tolga Tanış Kimdir?, evi nerede?

Hürriyet gazetesinin Washington Temsilcisi görevini yürütüyor.

Tolga Tanış, İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun Tanış, gazeteciliğe 1997’de BBC Radyo Foreks ve Radyo D’nin haber bültenleri için kurulan Doğan Radyolar Grubu’nun haber merkezinde başladı.

Ardından aynı yıl Kanal D’de yayına giren Teketek haber programının kadrosuna katıldı. 1998 senesinde Hürriyet gazetesi için de araştırma haberleri ve yerel öyküler üretmeye başlayan Tanış, 2004 senesinde Hürriyet Pazar ekinin editörü, 2006 senesinde Hürriyet yazı işleri bünyesinde haber merkezi editörü oldu.

2008 senesinde Hürriyet gazetesinin New York bürosunda görevlendirilen Tanış, aynı yıl Hürriyet Pazar için köşe yazıları yazmaya başladı. Bu dönem Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da ekonomi gazeteciliği programına katılan ve araştırma haberlerine yoğunlaşan Tanış, 2010 senesinde da Washington’daki görevine başladı.

2010 senesinde ABD Başkanı Barack Obama ile Türk basını adına ilk söyleşiyi gerçekleştirdi. 2011 senesinde ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir mülakat yaptı.

Tolga Tanış evli ve iki çocuk sahibidir.

Yazılarında hadiseleri derinlemesine araştırıp, alışılmışın dışında tespitler yapan Tolga Tanış, 2015 senesinde Potus ve Beyefendi adında bir kitap çıkarmıştır. Kitapta 2002 Gün Türkiye-Amerika ilişkisinin inişli çıkışlı hikâyesini anlatmıştır. Kitabında ilk kez yaşanan belgelere yer vermektedir. Kitap isimde geçen Potus Barack Obama’ya, Beyefendi ise Recep Tayyip Erdoğan’a karşılık gelmektedir.

Kitapları :
2015 – POTUS ve Beyefendi

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün