Bilgi

Uğur Mumcu kimdir? Nasıl öldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı

Uğur Mumcu kimdir? Nasıl öldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı, arayışı içine giren okurlarımız için Uğur Mumcu kimdir? Nasıl öldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Uğur Mumcu kimdir? Nasıl öldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Uğur Mumcu kimdir? Nasıl öldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı

Uğur Mumcu kimdir? Uğur Mumcu nasıl öldürüldü? Uğur Mumcu kim öldürdü? Uğur Mumcu suikastı kim işledi. Türkiye 27 yıl önce katledilen Uğur Mumcu katili kim sorusuna yanıt arıyor! 

Uğur Mumcu nasıl öldü? Ne zaman?

Reşat Baba kim? Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir? Sedat Peker'in akrabası Reşat Hacıfazlıoğlu kaç yaşında nereli?

Reşat Baba kim? Reşat Hacıfazlıoğlu kimdir? Sedat Peker’in akrabası Reşat Hacıfazlıoğlu kaç yaşında nereli?

Uğur Mumcu 24 Ocak 1993’te Ankara Karlı Sokak’taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu vefat etti. Uğur Mumcu suikastını kim yaptı? Uğur Mumcu kim öldürdü merak ediliyor.

Uğur Mumcu kimdir?

22 Ağustos 1942’de Kırşehir’de dünyaya geldi. Özgür ve Özge isminde iki evladı bulunan Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’dur. Kızı Özge dün Cumhuriyet gazetesinde istifa ederek gündeme geldi.

Ailesi 1994’te Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı adında vakıf kurmuştur. Eşi Şükran Güldal Mumcu ise 23. dönem TBMM’ye İzmir Milletvekili olarak girmiştir. 

İlkokulu Ankara Devrim ilkokulunda ve ortaokulu Ankara Bahçelievler Denem Lisesinde okumuştur. ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1965 senesinde tamamlamıştır.

Gazeteciliğe Yeni Ortüm hızıylaetesinde köşe yazarlığı yapan Uğur Mumcu, 1975’te bu yana Cumhuriyet’te Gözlem başlıklı köşesinde yazmaya başladı.  1991 yılına kadar aralıksız Cumhuriyet gazetesinde yazan Mumcu birden çok oyunu da tiyatroya uyarladı. Uğur Mumcu 1993 senesinde suikastla öldürüldü!

Uğur Mumcu kim öldürdü? Katili kim?

Uğur Mumcu faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Uğur Mumcu katili halen bulunamadı. Uğur Mumcu kim öldürdüğü merak ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün