Biyografi

Volga Tamöz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Volga Tamöz kimdir?, Volga Tamöz kaç yaşında?, Volga Tamöz evi nerede?, Volga Tamöz nerelidir? Volga Tamöz ev adresi?, Volga Tamöz kaç yaşında?, Volga Tamöz nerede oturuyor?, Volga Tamöz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Volga Tamöz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Mart.1976 senesinde doğan Volga Tamöz şu an için 45 yaşında ve Balık burcundandır. Volga Tamöz doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenBesteciProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Volga Tamöz Kimdir? – Volga Tamöz Evi Nerede? – Volga Tamöz Nerede Oturuyor?

Volga Tamöz Kimdir?, evi nerede?

Müzik yapımcısı. Sanatçı bir çok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Volga Tamöz, 13 Mart 1976 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokul eğitimi esnasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilköğretim sonrası akademik müzik eğitim hayatına başladı ve altı yıl süren Çalgı Eğitim Bölümünü başarı ile bitirdi.

Volga Tamöz, çok sesli (polifonik müzik) müziğe karşı olan ilgisinden dolayı Kompozisyon eğitimini amaçlayan Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon kısmını kazanarak 2002 senesinde mezun oldu. 2007 senesinde Haliç Üniversitesi‘nde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini bitirdi.

Volga Tamöz, müzik eğitimi ile beraber popüler müzik yaşantısında aynı paralellikte devam ettirirken, 2000 senesinden beri bir çok projede besteci, aranjör, müzik direktörü ve prodüktör olarak görev aldı.

Volga Tamöz, “Yazz Records” isimli Müzik Prodüksyon şirketini kurdu.

2004 yılı Eurovision Şarkı Yarışması’nda yapım şefi olarak görev aldı.

Volga Tamöz, 30 Kasım 2003 tarihinde Pervin Tamöz ile evlendi. Mita(d.2006) adında kız çocuğu mevcuttur. 5 Temmuz 2013 tarihinde boşandılar.

1993 senesinden beri birden fazla ünlü ismin aranjörlüğünü yapan Volga Tamöz, 2015 senesinde çıkardığı No 2′ adlı albümünde Emre Altuğ, Hande Yener, İzel Çeliköz, Nükhet Duru, Berksan Özer, Murat Dalkılıç, Keremcem, Atiye Denizgibi isimleri bir araya getirdi.

Albümleri :
2011 – Şık Şık
2012 – Tam 90’dan
2015 – No. 2

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün