Biyografi

Ziya Eren Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ziya Eren kimdir?, Ziya Eren kaç yaşında?, Ziya Eren evi nerede?, Ziya Eren nerelidir? Ziya Eren ev adresi?, Ziya Eren kaç yaşında?, Ziya Eren nerede oturuyor?, Ziya Eren nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ziya Eren hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Ziya Eren şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Ziya Eren doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Ziya Eren Kimdir? – Ziya Eren Evi Nerede? – Ziya Eren Nerede Oturuyor?

Ziya Eren Kimdir?, evi nerede?

Kayseri Erciyesspor başkanıdır.

Ziya Eren, 1970 senesinde Kayseri’de doğmuştur. Annesi Betül Eren, babası Ahmet Eren’dir. Ziya Eren, 17 yaşında iken 1987 senesinde İstanbul’dan aldığı sacları Kayseri’de sobacılara satarak iş hayatına başladı. 1994 senesinde ilk ithalatını Romanya’dan gemiyle sac getirerek yaptı.

Sonra İstanbul’da iş yapmaya başladı, 2000 senesinde ilk deposunu Dilovası’nda açtı. Daha sonra Gebze, Karadeniz Ereğlisi ve İskenderun’daki depolar takip etti.

Ziya Eren, ortağı Ümit Gökçen ile birlikte Kayseri Metal Center (KMC) ve MGE Metal firmalarıyla Avrupa’da üretilen ayakkabıların burun ve bel çeliği imalatını yapıp satmaktadır.

Ziya Eren, 2016 senesinde 10 milyon tonluk Türkiye sac pazarının yüzde 5’ini elinde bulunduran işin başındadır.

Ziya Eren ve ortağı Ümit Gökçen’in sacdan ürettiği parçalar, ABD’de Mustang otomobillerde, Almanya’da Porsche’lerde kullanılmaktadır. Cirosu 500 milyon lirayı bulmaktadır.

Ziya Eren, 2009 senesinde kısa bir süre Kayseri Erciyesspor başkanlığını yaptıktan sonra 2011 senesinde tekrar başkanlığa getirildi.

Türkiye’de bir ilk olan Erciyes Üniversitesi bünyesindeki Betül Eren Genom Kök Hücre Merkezi, Ahmet Eren Anadolu Lisesi, Huriye Eren İlköğretim Okulu, ERÜ Ziya Eren Eğitim Fakültesi, ERÜ Ahmet- Beyza –Emre İlaç Araştırma Merkezini yaptırıp bağışladı.

Ziya Eren, İngiltere’nin Lig 2’de savaşan “Crawley Town” futbol takımını satın aldı. Geçen 2015 yılı sezonunda Lig 1’de savaşan Crawley ligi 22’nci sırada bitirerek küme düşmüştü. Bu 2016 yılı sezonunda Lig 2’de de şu ana kadar beklentilerin çok altında kaldılar. Kırmızı-siyahlılar 31 maçta topladığı 37 puanla 24 takımlı ligde 15’inci sırada yer alıyor.

Ziya Eren, evlidir. 3 çocuğu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün